Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DÜ'de 'İslam Ümmetinin Mazlumiyeti' konferansı düzenlendi

DÜ'de 'İslam Ümmetinin Mazlumiyeti' konferansı düzenlendi

Dicle Üniversitesi'nde Bilgi ve Erdem Kulübü tarafından 'İslam Ümmetinin Mazlumiyeti' konulu şiir ve ezgi dinletisi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 21:56
DÜ'de 'İslam Ümmetinin Mazlumiyeti' konferansı düzenlendi

Dicle Üniversitesi’nde Bilgi ve Erdem Kulübü tarafından ‘İslam Ümmetinin Mazlumiyeti’ konulu şiir ve ezgi dinletisi düzenlendi. Konferansa İlahiyat fakültesi öğretim görevlileri ve   çok sayıda öğrenci katıldı.

Sunuculuğunu M. Zeki Aygur’un yaptığı konferans, Cebrail Dedeoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını Bilgi ve Erdem Platformu Başkanı Mehmet Savaşçı’nın yaptığı konferansta Özlem Ajans sanatçıları ezgiler  seslendirdi. 

Konferansta açılış konuşmasını yapan  Bilgi ve Erdem Platformu Başkanı Savaşçı, “Tarih boyunca Müslüman toprakları işgale uğramış, Müslüman kanı dökülmüş ve Müslümanlar zulüm görmüşlerdir. Ama hiçbir zaman Müslümanlara yapılan zulümler bu kadar yaygınlaşmamıştı. Güneydoğu Asya'dan Ortadoğu'ya, Ortadoğu'dan Avrupa'ya Müslümanlar bulundukları her yerde zulüm görmektedirler. Dünya barışını sağlama iddiasın da bulunan   güçler ise bu zulümleri bir fiil kendileri işlemektedir. Tüm bunlar gösteriyor ki Müslümanlar zincirin halkaları gibi birbirine kenetlenmediği, birbirine merhamet etmediği müddetçe, destek olmadıkça kimse Müslümanlara sahip çıkmayacaktır."dedi.

Kıyıya vuran cesetlerin köhnemiş vicdanların belirtisi olduğunu söyleyen Savaşçı, "Geçtiğimiz hafta Cemaati İslami Liderlerinden Ali İhsan Mücahit idam edilerek şehit edilmiş, fakat dünya buna sessiz kalmıştır. Suriye'den göç eden halk Avrupa sınırlarına ulaşmadan can veriyor. Kıyıya vuran bedenler, cesetler biz Müslümanların zulme sessiz kalıp köhnemiş vicdanıdır. İçinde bulunduğumuz bu durum bizi, "Ey Rabbimiz! Bizi halkı zalim olan şu beldeden kurtar ve rahmetinle bize sahip çıkacak bir koruyucu ve destek olacak bir yardımcı gönder!" diye yalvaran güçsüz erkekler, kadınlar ve çocuklar için savaşmıyormuşsunuz?" ayetini şiar edinmemizi ve mazlumlara yardım etmemizi emrediyor."ifadelerini kullandı.

Program yapılan dua ile son buldu.  (Mustafa Kaynak / M. Sıddık Bilge - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com