Advert
Advert
Advert

Batman'da "Değerler Eğitimi" tanıtım toplantısı yapıldı

Batman'da 2015-2016 Eğitim-Öğretim sezonunda, okullarda uygulanacak olan 'Değerler Eğitimi' tanıtım toplantısı yapıldı.

Batman'da
Batman'da

Fatıma Zehra Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen, ‘Değerler Eğitimi’ tanıtım toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, Beşir Tileği, Abdulhakim Doğu, Akın Arı, il merkezinde eğitim veren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise okulların okul müdürleri katıldı.

Eğitim sezonu süresi içinde uygulanacak olan ‘Değerler Eğitimi’  konuları ve planlaması ile ilgili bilgi sunumunu, ‘Değerler Eğitimi’ Komisyon Başkanı Bekir Çete yaptı. Yapılan bilgi sunumunun ardından, tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, değerler eğitimini çok önemsediğini ifade etti.

“Değerler Eğitimi projesi çok önemli bir projedir” diyen Aslan, “Ana hatlarıyla çok önemli konular içeriyor. Bu değerleri öğretmen önemsiyorsa ve öğrenciye verebiliyorsa değerlerine bağlı bir nesil yetişir. Okul idarecisine göre şekillenir, öğretmenlerimiz okul müdürüne göre şekillenecek, öğrencide öğretmene göre şekillenecek. İdareci öğretmene sevgisini ve saygısını gösterecek ki, öğretmen de öğrencisine sevgi ve saygısını gösterecek. Öğretmeni model alan öğrencide sevgi ve saygıyı bilerek göstererek yetişecek. Milli Eğitim olarak ilk hedefimiz, öğrenciyi kendisine, ailesine, çevresine, milletine ve vatanına faydalı bir birey olarak en iyi şekilde yetiştirmektir. Günümüz toplumunun yozlaşmış olmasının, en önemli nedenlerinden biri, değerlerimizin gerektiği gibi toplumda yaşatılmamasındandır. Değerlerimizle yetiştirmediğimiz her ferdin vebali anne, baba ve biz eğitimcilerindir.” diye konuştu.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır