Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Almanlar Ş.Urfa'daki Güneşin Peşine Düştü

Almanlar Ş.Urfa'daki Güneşin Peşine Düştü

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2010 Perşembe 13:32
Almanlar Ş.Urfa'daki Güneşin Peşine Düştü

Yıllık 3 bin saat güneş günü bulunan Şanlıurfa’da yapılacak yatırımlarda yenilenebilir enerji konusunda Almanya’nın önemli firmalarından biri olan Kanzleı Horfmann firması bölgeyi yakın takibe aldı. Şanlıurfa’nın gelecek vaadeden güneşinin peşine düşen Alman firması temsilcileri kentte bir dizi gezi ve incelemelerde bulundular.

Firmanın üç kişilik heyeti Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin ile görüştü. Uzun yıllar Almanya’da yaşayan Şanlıurfalı Şükrü Tabak ile ŞUTSO’ya gelen Alman firması ekibi Şanlıurfa’da güneş enerjisi konusundaki yatırım çalışmalarının olup olmayacağı konusunda bilgiler aldılar. Güneş enerjisi konusunda Şanlıurfa’da ne gibi projelerin ve çalışmaların olduğunu ŞUTSO Başkanı Ertekin’den öğrenmeye çalışan Alman firması temsilcileri bölgede yapılacak her türlü yatırıma katkıda bulunmak için hazır olduklarını bildirdiler.

Güneş enerjisi yatırımlarında Şanlıurfa’nın gelecek vaat ettiğini belirten Mathias Hofmann, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yenilenebilir enerji konusunda mecliste bekletilen yasanın ne zaman geçip geçmeyeceğini de merak ettiklerini ifade etti.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertekin ise Türkiye’nin bu konuda yerli sanayinin gelişmesini beklediğini aktardı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni kalkındıracak güneş panelleri sanayisinin, Şanlıurfa da kurulması için ŞUTSO olarak çalıştıklarını aktaran Ertekin “.“İnşallah dualarınızla bu sanayiyi ülkemize ve ilimize kazandıracağız.”dedi

Şanlıurfa’da yıllık güneşlenme süresinin 3 bin saat olduğu hatırlatan Ertekin, bölgede yatırım için yurtdışında incelemelerde bulunduklarını ve fizibilite çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com