banner2
Öne Çıkanlar Şanlıurfaspor giden Ahmet Eşref Fakıbaba Urfada trafik kazası dolayısıyla

Harran BESYO 2018-2019 Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu yayınlandı

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu yayınlandı.

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi programına 2018-2019 eğitim-öğretim yılında özel yetenek sınavı ile 2 bölüme 154 öğrenci alınacak.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İsmail Gökhan, İnsan etkisine imkân vermeyen, kamera ve elektronik cihazlarla ölçülen, zaman ve sayısal verilere dayalı değerlendirme sistemleri tercih edilen yetenek sınavı şeffaflık ilkesi doğrultusunda, Üniversitemiz yöneticilerince yakından takip edilmekte ve hiçbir olumsuzluğa meydan vermeden Yapıldıkta Olduğunu söyledi.

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi bölümlerine 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için "Özel Yetenek Sınavı" ile öğrenci alınacaktır. 

SINAV KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

BAŞVURU TARİHİ

6 – 8 Ağustos 2018 Ön Kayıt (Online)
EVRAK TESLİM TARİHİ VE YERİ

9 – 10 Ağustos 2018 Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıt Bürosu, Osmanbey Yerleşkesi, Şanlıurfa

SINAV TARİHİ

4-7 Eylül 2018
KESİN KAYIT TARİHİ

www.harran.edu.tr web sayfasında ilan edilecektir.

SINAV YERİ

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Spor Salonu
ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR !!!

1.    Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 75850160-199-E.11624 sayılı yazısı gereğince ÖSYS kılavuzunda yayımlanan her bir programın kontenjanının % 10’u kadarını engelli öğrenciler için ayrılması kararına varılmıştır.

2.    2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 27 Erkek, 18 Kadın, 5 engelli sporcu ve 4 milli sporcu olmak üzere toplam 54 öğrenci alınacaktır. Milli Sporcu ve engelli sporcu kontenjanında kadın-erkek ayrımı yapılmayacaktır.

3.    Antrenörlük Eğitimi Bölümü örgün eğitimine 27 Erkek, 18 Kadın, 5 engelli sporcu ve ikinci öğretim 27 Erkek, 18 Kadın, 5 engelli sporcu olmak üzere toplam 100 öğrenci alınacaktır.

4.    Tüm programlarda, engelli kontenjanı boş kaldığı takdirde diğer adaylardan kadın-erkek ayırmaksızın yerleştirme puanı (YP) en yüksek olan yedek adaylardan tamamlanacaktır.

5.    Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü sınavına başvuru yapabilmek için adayların 2018 yılı YKS puan türlerinin herhangi birinden en az 180.000 veya daha fazla puan almış olması gerekir. Liselerin Spor alan/kol bölümlerinden mezun olanların ve milli sporcuların 2018 yılı YKS puan türlerinin birinden en az 165.000 puan almış olmaları gerekmektedir.

6.    Engelli kontenjanına başvuru yapacak adayların “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ile belgelemeleri kaydıyla 2018 YKS puanlarından birinden en az 100 puan ve üzerinde almış olmaları gerekmektedir.

7.    Engelli adaylara yönelik yapılacak özel yetenek sınav içeriği, başvuru evrak tesliminden sonra www.harran.edu.tr web sayfamızdan ilan edilecektir.

8.    Online Kayıt Yaptıran adaylar 9 – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında ön kayıt formu, sağlık raporu ve ıslak imzalı özgeçmiş evraklarını teslim etmeleri zorunludur.

9.    Online Kayıt Yaptıran engelli adaylar 9 – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında ön kayıt formu, Engelli Sağlık Raporu ve ıslak imzalı özgeçmiş evraklarını teslim etmeleri zorunludur.

10.    Sınava girecek tüm adayların hükümet tabipliği veya resmi sağlık kurumlarından "Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavına katılmasında sağlık açısından sakınca yoktur" ifadesi bulunan sağlık raporunu başvuru sırasında temin etmeyen adayların kayıtları yapılmaz.

11.    Ön kayıt yaptıran adaylar evrakların teslimi için şahsen veya bir yakını tarafından başvuru yapabilir. Posta ile kayıt yaptırılamaz.

12.    Adayların başvuru bilgi ve belgelerinde gerçeği yansıtmayan herhangi bir durum görüldüğünde, aday sınavı kazanmış olsa dahi, sınavı iptal edilerek hakkında kanuni işlem yapılması yoluna gidilecektir.

 
13.    Kayıtlar ve sınav süresince görevli personele sözlü ya da fiili tacizde bulunan, salon veya sınav ekipmanlarına zarar vermeye teşebbüs eden adaylar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

14.    Sınava giriş sırası, adayların TC kimlik numaralarına göre sıralanıp sınav tarihinden önce spor salonunun girişine asılacak ve ilgili web sayfasında duyurulacaktır. Adayların ilan edilen sıra numaralarına göre ilan edilen yer ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınav sırasını kaçıran adaylar mazeret kabul edilmeksizin sınava alınmazlar ve sınav haklarını kaybetmiş sayılırlar.

15.    Sınav sonunda toplam puanları eşit olan adayların bulunması durumunda, başvurduğu 2018- YKS 5-6 puanı daha yüksek olan adaylar tercih edilir.

16.    Adayların, herhangi bir şekilde rahatsızlanmasından veya sakatlanmasından Özel Yetenek Sınavı Komisyonu veya sınavda görev yapan kişiler sorumlu tutulamaz.

17.    Sınav esnasında nüfus cüzdanı olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

18.    Öz geçmiş tablolarında belirtilen puanlamada karşılığı olmayan branşlar Sınav Jürisi tarafından değerlendirilecektir.

19.    Sınav Jürisi sınav esnasında gerekli gördüğü yerde gerekli değişikliği yapmaya yetkilidir.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ddddd 7 ay önce

evrakları urfadaki bir yakınımızla göndersek kabul olurmu yoksa bizzat sınava giren adayın mı gelmesi gerekli ?

Avatar
ddddd 7 ay önce

evrakları urfadaki bir yakınımızla göndersek kabul olurmu yoksa bizzat sınava giren adayın mı gelmesi gerekli ? lütfen yardımcı olun

banner4