banner2

 

            Cennet vatanım kem gözlerin laneti altında cehennem misali ateş çemberine konulmak istenmektedir.

            Dost bildiklerimiz müttefik sandıklarımız ikiyüzlülük sergilemekten asla sakınmıyorlar. Barış ve huzur içerisinde yaşanılan ve yaşatılan bu cennet ülkemi kendi emelleri uğruna heba etmekten zerre-i misak kadar sakınmıyorlar.

            1991 de 1. körfez(IRAK - ABD) savaşı sonucu otorite zayıflaması ve 2003 te 2. körfez(IRAK- ABD) savaşı sonucu otorite boşluğunun ortaya çıkmasıyla IRAK coğrafyasında kontrol ve huzur kalmamış illegal terör örgütlerinin güç göstergeleri arenasına dönüştüğünü, sınır güvenliğimizin ve muhatapların ortada kalmadığına hepimiz şahitlik etmişken ve bu sıkıntıları bertaraf edemeden Suriye ve dış politikamızdaki yanlış öngörüler hükümeti aynı hataya düşürdü… Suriye'nin bütünlüğünü korumamız gerekirken müttefiklere kanılarak sözde demokrasi kılıfıyla Suriye’nin parçalanmasına ve izin verdiği gibi, rejime karşı açık taraf olmakla en büyük hatayı sergiledi. Dört yıldır görüyoruz ki ne dostlarımız ne de müttefiklerimiz Suriye sorununu çözmeye yanaşmıyorlar. Olan yine Türkiye’ye, Türk halkına ve savaş coğrafyasındaki halka oldu. Türkiye hem mülteci hem de maddi kaynak çözümünde yalnız bırakıldı.

Unutmayalım ki nerede otorite boşluğu oluşursa orada terör, kan ve gözyaşı eksik olmaz. Bugün Ortadoğu, Irak ve Suriye de terör kan ve gözyaşı hâkim. Türkiye Irak'a rağmen Suriye'de de çok yanlış politikalar izledi.

Bu hatalar sonucunda terör örgütleri at koşturmaya başladılar. Bu terör örgünleri sadece sınırlarımızın dışın değil sınır aşımında da şiddet, kan ve gözyaşına mahal veriyorlar. Yanlış dış politikalarımız 35-40 yıllık terör sorunumuzun çözümünde de hataya sürükledi. Bu hatlar sonucu unutmaya başladığımız terör ve şehit haberlerini yeniden duymamıza ve korkuyla yaşamamıza sebep oldu. Hükümetçe sürdürülen ülkenin birlik ve bütünlüğü; barış ve huzuru bir anda dinamitledi.

            Bu beklenmedik gelişmeler özellikle bölge halkı, STK, asker ve emniyet mensupları ve de Türkiye halkı için sürpriz ve huzursuzluk olarak ortaya çıktı.

Şu anda siyasi partiler tavanlarının fikir ve siyasi görüşleri dışında hareket ederek beklentileri boşa çıkarıyorlar.

            Umarız ki bir an önce kaos ve savaş manzaraları, şehit haberleri tarihe karışır herkes barış ve huzur içerisinde yaşamaya devam eder.

            Ülkenin huzur ve barışı bütün siyasi aktörlerin samimi ve sağduyusuna bağlıdır. Ülkedeki şiddet ve terörü destekleyen ve teröre imtiyazlı bakan herkesin başını iki elinin arasına almasında yarar vardır.

            Zorbalıkla, güç-kuvvetle hiç bir halk, topluluk dizayn edilemez; ilk fırsatta aklındakileri uygularlar.

            Düşünün ki bir kuşu kafese kapatıyorsunuz bunu güvendiğiniz güç ve kudretinizle yapıyorsunuz o anda kuşun size karşı koyacak hiçbir güç ve kudreti yoktur. Siz sanırsınız ki artık o kuş sisindir ama unuttuğunuz bir şey vardır ki kuş ilk fırsatta uçup gidecektir. İşte baskı ve şiddetle dizayn edilmeye çalışılan toplumlar da kuş misalidir.

            Umarım ki herkes bu hikâyeden kendine düşeni alır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4