banner2
Öne Çıkanlar Bram Nuytinck (Dk. 22 Matias Suarez) Prof Dr Ali Uzunköy Demokrasi ve Atılım Partisi Şanlıurfa serbest kıyafet Çay Sohbeti

Kudüs Anneleri 70. kez haykırdı: Kudüs'e özgürlük

Kudüs Anneleri Platformu üyeleri 70. kez Şanlıurfa Mevlidi Halil (Dergah) cami avlusunda bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar. İsrail terör devleti tarafından işgal altında bulunan Kudüs'ün ösgürlüğü için mücadele eden kadınlar, dünya müslümanlarına Sultan II. Abdülhamid Han'a atıfta bulunarak Kudüs’ü korumaya çağırdı.  

Cami avlusunda bir araya gelen Kudüs Anneleri Platformu adına  açıklamada bulunan Av. Zehra Kazan şunları kaydetti: ”Değerli Basın Mensupları, Kudüs’e Mücahide Olmayı, Kudüs’ü Cihadı, Ahdi Olarak Gören ve Basın Açıklamamıza Destek Veren Kudüs Anneleri ve Anne Adayları Hanımefendiler;

“Osmanlı Eğer Filistin’den Çekilirse
Orada Kıyamete Kadar Kan Durmayacaktır.”
Cennet mekân Sultan II. Abdülhamid Han

Bugün yetmişincisini düzenlediğimiz Mescidi Aksa ve Kudüs hürriyetine kavuşuncaya kadar sürdürmeyi planladığımız namaz ve dua buluşmaları ile sesimizi daha gür çıkaracağız. Urfa’dan Kudüs’e, İntifadaya yüksek sesle selam diyoruz ve her türlü desteğimizi yineliyoruz.

Bugün bundan tam 110 yıl önce tarihe kara bir leke olarak geçen olayın gerçekleştiği Cennet mekân Sultan II. Abdülhamid Han’ın tahttan indirilmesinin maalesef yıldönümündeyiz. Bugün Cennet mekân Sultan II. Abdülhamid Han’ın tahttan indirilmesinden bu yana artarak yaşanan zulüm, işgal ve adaletsizliklerin artarak devam ettiği bir haftayı daha geride bıraktık. Bugün halen devam ediyor, 110 yıl önce başlayan ve artarak devam eden zulümler, işgaller ve acılar.

Sultan II. Abdülhamid Han, saltanatı ve halifeliği süresince, 33 yıl boyunca Filistin topraklarında bir yahudi siyonist devlet kurulmasını bir yana bırakalım, siyonist yahudilerin Kur’an’da bildirildiği üzere ‘çevresi bereketlendirilmiş’ Filistin topraklarına dâhi yerleşmesine müsaade etmemiştir. Siyonist İsrail’in defalarca Sultan II. Abdülhamid Han’a daha önceki padişahlardan kalan ağır borç yükünün silinmesi karşılığında toprak istemeleri tekliflerini red etmiş, teklifi iletenleri huzurundan kovmuştur.

Cennet mekân Sultan II. Abdülhamid Han, tahttan indirilmesini ‘Ben Filistin ve Kudüs’te yahudilere yerleşim yeri izni vermediğim için tahttan indirildim’ diyerek açıklamıştır. Öngörüsü ve siyasi dehası ile bilinen Sultan II. Abdülhamid Han, tahttan indirilirken devletin yönetimini buhranlı bir dönemde devralmasına rağmen 33 yıllık saltanatı boyunca bir karış dâhi toprak kaybetmeden devleti ileri götürme gayesi içinde olmuş ve bunu başarmıştır. Kendisini tahttan indiren alçak zihniyet mensuplarına söylediği şu manidar sözler tarihe not düşülmüş ve öngörüsünü bir kez daha tarih önünde ıspatlamıştır;
“Ben 33 sene millet ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Hâkimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah’tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakk’ın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.”
Ve şu sözü ekleyerek salondan çıktı:
“Bu memleketi benden sonra 10 sene idare etsinler, 100 sene idare etmiş sayacağım.”

27 Nisan 1909 ile Osmanlı Devleti’nin teslim olduğu 31 Ekim 1918 arasında sadece dokuz buçuk yıl vardır ve ne hazindir ki 10 sene bile tamamlanamamış ve Cennet mekân Sultan II. Abdülhamid Han’ın öngörüsü ve siyasi dehası ortaya çıkmıştır. Bu vesile ile Cennet mekân Sultan II. Abdülhamid Han’ı buradan Kudüs Anneleri Platformu olarak bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet, makamı âli olsun.

Kudüs Anneleri Platformu olarak dün itibariyle 57. Cuması gerçekleştirilen Büyük Dönüş Yürüyüşünde şühedaya kavuşan ve bugüne kadar şehadete kavuşan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aileleri ve Filistinlilere sabrı cemil niyaz ediyoruz. Yaralananlara şifalar diliyoruz.

Filistin’de bugüne kadar şühedaya kavuşan tüm kahraman şehitlerimizi hürmet, minnet ve rahmetle yâd ediyoruz. Yaşanan zulüm, işgal ve acıların bitmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.

Kudüs Anneleri Platformu olarak, 3.İntifada ve Büyük Dönüş Yürüyüşünün amacına vasıl olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Buradan Sizleri, 3.İntifada ve Büyük Dönüş Yürüyüşünü başlatan Filistinli kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Onlar, Ümmetin izzetini korumak için mücadele ediyorlar. Onlar olmamız ve ölmemiz gereken yerde mücadele ediyorlar. Yetersiz sağlık ve yaşam koşulları altında mücadele eden Filistinlilere herkesi destek olmaya davet ediyoruz.

Siyonist İsraile buradan yüksek sesle haykırıyoruz; Yaptığınız hiçbir katliamı, hiçbir acıyı unutmuyoruz, unutmayacağınız, yüreğimizde hissediyoruz. Ve bunların hiçbirini de yanınıza bırakmayacağız. Kudüs Anneleri Platformu olarak bu katliamların bir daha yaşanmamasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.
Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin Özgür olana kadar mücadelemize devam edeceğimizi Urfa’dan Tel Aviv’e haykırıyoruz.
Kudüs İslam’ındır ve İslam’ın Kalacaktır.

Allah’ım! Kudüs’teki ve yeryüzündeki bütün mazlum kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissettir! Allah’ım! Kudüs’te, Afrin’de, Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve dahi tüm İslam beldelerinde; İslamiyet için, Müslümanlar için, İslam beldeleri için mücadele Müslümanları ve askerlerimizi muhafaza eyle, zalim ve küffara karşı galib ve muzaffer eyle. İslâm Âleminde ittihad ve vahdeti nasip eyle. Bizi basiretsizlerden, ferasetsizlerden, vicdansızlardan, zalimlerden yana eyleme! Allah’ım! Mescid-i Aksa’yı ve İslam beldelerini işgale yeltenenlere fırsat verme! Müslüman kardeşlerimize içinde bulundukları zor durumdan bir an evvel kurtulmaları için yardım eyle! Bizlere yeniden aziz bir ümmet olarak adaleti ayakta tutmayı nasip eyle! Bizlere Siyonist işgalinden kurtulmuş özgür, bağımsız ve İslam’ın hâkim olduğu Kudüs ve Filistin topraklarını görmeyi, o beldelere İstanbul’a gider gibi gitmeyi nasip eyle. Mübarek günler ve beldeler hürmetine dualarımızı kabul eyle Allah’ım!
Allah’ın Selamı, Bereketi ve Rahmeti Üzerimize Olsun.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner17