Öne Çıkanlar Diyarbakır Viranşehir Akçakale Urfa Haberleri Hilvan Anadolu Lisesi

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımlarıyla İlgili Şartların Tamamını İlanla Açıkladı

 Sağlık Bakanlığının alımını yapacağı 32 bin kişi'nin 14 Bin kişisi işçi olacağı daha önce belirtilmişti. İşçi alımları ile ilgili detayların neler olduğu bir çok kişi tarafından merak konusu olmuştu. 
Konu ile ilgili olarak ilan yayınlayan Sağlık Bakanlığı tüm detaylar açıkladı.

Adaylar, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AeikIslanAra.aspx adresinden ilan sorgulaması yapabilirler.

işte o ilan:
SAGLIK BAKANLIĞI 
MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATI HİZMET BİRİNLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 14.000 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI İLANI AÇIKLAMALARI 
1. Noter kurası sonucunda yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı iş 
Kanunu ile mezkur Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir. 
Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 26/03/2020 - 30/03/2020 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır. Şahsen başvuru alinmayacaktir. 
3. Bakanligimizin ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde mesleklerinde alimlarin il düzeyinde 
karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır. 
4. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe  başvuru yapacaktır. 
5. Sürekli işçi kadrolarına yerleşen adaylar, yasal asgari ücret ile göreve başlatılacaktır. 
6. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya 
meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. 
7. Kamu Kurum ve kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar 
Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler. sinava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir. Öncelikliler de dahil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir. 
8. ilan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların; kura tarihi ve saati, kura yeri. 
kura sonuçları, asil ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir. 
9. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış. 
yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarıni taşidigi halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktir. 

10. Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve
başlamayanlar (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar haric) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadigi anlaşılanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.
11. Kamu Kurum ve kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar
Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen "işe göndermede öncelikli olanlar" ibaresindeki hüküm mozkůr yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil ctmeyecektir.
12. Hali hazırda. Sağlık Bakanlığı merkez ve tasra teskilatinda sürekli işçi kadrosunda
görev yapanların, ilan edilen kadrolara müracaatları alınmayacaktır. Noter kurası sonucu verlestirilse dahi atamaları yapılmayacaktır.
13. Ataması yapılan işçiler aşağıda belirtilen hizmetleri yürütecektir.
• Temizlik Görevlisi: Ameliyathane, mory, tuvalet, poliklinik yapılan yerler, acil
saglik hizmetinin yürütüldüğü alanlar, yataklı servisler, laboratuvarlar, görüntüleme alanları, kamu hizmeti yürütülen idari ve diğer sağlık birimleri, ck hizmet birimleri ile tesisin temizlik yapılması gereken her türlü alanında, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb, mevzuatta belirtilen temizlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.
Güvenlik Görevlisi (Silahsız): İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.
Klinik Destek Elemanı (Hastane): Sağlık meslek mensuplarının nezaretinde yardımcı olarak çalışır, ayrıca hastaların bakımına yönelik yardımcı hizmetler (hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme programının uygulanması, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşmada yardımcı olur ve refakat eder) ile ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen hizmetler ve idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.
Ascu: ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen yemek hizmetleri (yemekleri hazırlar ve pişirir, mutfaktaki çalışmaları organize eder) ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner17