Öne Çıkanlar Sanlıurfa Urfa Sanlıurfa Haber Urfa Haber Mehmet Yavuz

Harran Üniversitesi Yönetmelik Değişikliğine Gitti

Harran Üniversitesi rektörlüğü tarafından resmi gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmelikteki değişiklik şu şekilde:

HARRAN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM

VE SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 5/9/2019 tarihli ve 30879 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Harran Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 17 nci maddesinin on ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(12) Öğrenci, seçmeli dersler de dahil bütün dersleri eğitim-öğretim müfredatında belirtilen yarıyılda almak zorundadır. Ancak istisnai durumlar Senato tarafından belirlenecek usul ve esaslara göre düzenlenir. Ayrıca, ön koşullu derslerin alınabilmesi için başarılması zorunlu olan dersler, ilgili birimlerin yönetim kurulu kararıyla farklı dönemlerde de açılabilir.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde yer alan “ve” ibareleri “veya” olarak değiştirilmiş ve aynı fıkraya aşağıdaki bent eklenmiştir.

“d) Dördüncü veya beşinci sınıfta olup herhangi bir yarıyıl sonunda ağırlıklı genel not ortalamaları 2.00’ın altında olan öğrenciler.”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Harran Üniversitesi Rektörü yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner17