Öne Çıkanlar Diyarbakır Viranşehir Akçakale Urfa Haberleri Hilvan Anadolu Lisesi

Çok Sayıda Yeni Atama Kararları Resmî Gazete'de Yayınlandı

İŞTE O ATAMA KARARLARININ TAMAMI:
Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hakan DEMİRTEL atanmıştır. 
 Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan; 
- Ordu İl Müftülüğüne, Mardin İl Müftüsü İsmail ÇİÇEK, - Mardin İl Müftülüğüne, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri ÇELİK, - Sinop İl Müftülüğüne Mustafa DÜZGÜNEY, - Edirne İl Müftülüğüne, Muş İl Müftüsü Alettin BOZKURT, - Muş İl Müftülüğüne Lütfü İMAMOĞLU, 
- Kastamonu İl Müftülüğüne Mustafa BİLGİÇ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır. 
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince, Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyesi Uzm. Dr. Mehmet ÖZBAY görevden alınmış ve bu suretle boşalan Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine Uzm. Dr. Zeynep ORHAN atanmıştır.  
Adli Tıp Kurumu Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Kadın Hastalıkları ve Doğum Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali BENİAN görevlendirilmiştir. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Oğuz TUNCAY atanmıştır. 
 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan; 
- Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Mustafa BİLİR, 
- Kadının Statüsü Genel Müdür Yardımcılığına Olgun GÜNDÜZ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.  
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hasan Hüseyin ERDOĞAN atanmıştır. 
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ercan GEBEŞ atanmıştır. 
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Akan GÜLMEZ atanmıştır. 
Hazine ve Maliye Bakanlığı Malî Suçları Araştırma Kurulu Başkanı Osman DERELİ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır. 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Zehra GAMGAM, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır. 
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Milli Eğitim Bakanlığı; 
- Tunceli İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa ASLANOĞLU, görevden alınmış, 
- Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Emin KORKMAZ, - Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mehmet ÇALIŞKAN, - Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Erhan BULUT, 
- Tunceli İl Millî Eğitim Müdürlüğüne Gürsel EKMEKCİ, atanmıştır. 
Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 9'uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince; ek listede kimlikleri yazılı general ve amiraller isimleri hizalarında belirtilen görev yerlerine atanmıştır. 
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Milli Teknoloji Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Zekeriya ÇOŞTU atanmıştır. 
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hasan Basri KURT atanmıştır. 
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan DEMİR görevden alınmış ve bu suretle boşalan Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına Osman DEMİRDÖĞEN atanmıştır. 
Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri 
gereğince İsmail Hakkı KALYONCU atanmıştır. 
4 Ağustos 2020 
Recep Tayyip ERDOĞAN 
CUMHURBAŞKANI 
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner17