Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Zorlu Maraton Ve Kaptan Tayyip


Hüseyin KAYA
22 Nisan 2014 Salı 18:55

         Nihayet 61. hükümet de kuruldu. Sayın başbakan yemin krizi ve tutuklu milletvekillerinin gölgesinde yeni kabinesini hazırlayıp cumhurbaşkanı Sayın Abdullah gül’e sundu. Tabii kabinede yeni düzenlemeler ve kabineye 6 yeni bakan alarak hazırladı. Yeni kabinede Şanlıurfa milletvekili Sayın Faruk çelik de yer aldı. Böylelikle Şanlıurfa bir bakana kavuşmuş oldu. Sayın Faruk çelik’in kabinede yer alması hem Şanlıurfa nın gelişim hızı hem de halkın sorunlarının çözümü açısından büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Sayın bakanın Şanlıurfa için söyledikleri ve düşündükleri güzel projeleri var. Bu güzel söz ve projelerinin arkasında diğer milletvekilleriyle duracağına inanıyoruz. Zaten sözleriyle icraatlarının birbirini tutması gerekiyor. Aksi durumda yerel medya ve köşe yazılarımızla gerektiğinde Şanlıurfa’nın aksayan sorunlarını her zaman dile getireceğiz. Sayın başbakan R.Tayyib Erdoğan’ın açıklamaları heyecan ve umut vericiydi.

         61. hükümetin 4 yıllık görev süresinde çok yoğun çalışma temposu olacağını ve bu yoğun tempoda aksaklıklar yaşanmaması için kabine düzeninde, bakanlık sayısında artışa gitmesi ve kabineye 6 yeni bakan alarak kan tazelemesi gelecek 4 yıllık dönemle ilgili heyecanını açığa vurmuştur. Tüm temennimiz ülkemiz için hayırlı çalışmaların yapılmasıdır. Türkiye’nin doğusuyla batısı arasındaki kültürel, sosyal, ekonomik ve özellikle siyasi farkı en aza indirmeye çalışması ve çözüm üreterek, BDP ve CHP nin TBMM inde yer almasını sağlayarak, diyaloga önem vererek yeni yasama dönemine 550 milletvekiliyle başlaması ülkemiz için en doğru olanın yapılacağıdır. Bugün sadece AK partinin ve MHP nin yemin ederek meclis çalışmalarını yürütmeleri doğru bir davranış olmadığı gibi etik de değildir. Meclis çalışmalarına bu ülkedeki 50 milyon seçmenin iradesinin yansıtılması gerekir. Meclis çatısı altında olanlar ve olmayalar arasındaki restleşmeler tehlike çanlarının sinyallerini işaret eder. Bu ülke sorunlarla yıllardır çok zaman kaybetmiş ve yanlış hesaplar yüzünden milyar dolarlık zararlara uğramıştır. TBMM inde yer almayı hak eden 4 siyasi görüş vize almıştır. Bu vizeyi bu ülkenin vatandaşları olan 50 milyon seçmen vermiştir. Yıllardır çözülemeyen birçok sorunun ancak ortak diyalog yoluyla çözülebileceğine kanaat etmiştir. Siyasilerin ise bu mesajı iyi analiz etmeleri gerekir. Öyleyse mecliste yer alan bu dört farklı ama zengin görüşün halkın isteği doğrultusunda siyaset yaparak, ortak çözümün meclis çatısı altında olduğuna bir an önce karar verip, neler yapılabilineceğini meclis çalışmalarına başlamaları gerekiyor.

         Ancak iyi hesaplaması gereken bir şey daha var. Bu sorunlu meclis gündeminde prim yapmaya çalışanlar var, dikkat! Çözüme katkı sağlamak yerine ortamı germeye çalışanlar unutmasınlar ki çözüm dayatmalarla değil, ortak fikirlerin üretilmesiyle çözüm bulunur. Düşünmeden lafı ortaya atmakla ve sonrada sözünü yutmak kimseye fayda sağlamaz.

         Hükümetin kurulmasıyla yeni yasama yılında küskünlerin mecliste yer almasında kilit konumda sayın meclis başkanı ve cumhurbaşkanı Sayın Abdullah gül yer almalıdır. Ve meclisin sıkıntılı döneminin son bulmasında başrol oynamalıdır.

         Aslında bu kriz ortamının oluşmasına sebebiyet veren YSK’nın yetkileri ve konumu 1. sırada yer alması şartıyla gözden geçirmesi gereken en önemli başlıktır. Bu başlıkla beraber yeni birkaç düzenleme yapılarak tutuklu milli iradenin de özgürleşmesi sağlanmalıdır. Hem CHP hem de BDP nin mecliste yer alması böylelikle sağlanmış olacak ve sayın başbakanın bu 4 yıllık yoğun çalışma temposu zaman kaybının önüne geçerek bir an önce halkın bütün iradesinin meclise yansıtılarak başlaması sağlanmalıdır. Saygı ve sevgiyle kalın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com