Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Ziraat Türkiye kupasının kazananı Urfa oldu


Ömer ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa GAP Arena Stadı'nda oynanan 48. Ziraat Türkiye Kupası'nı Fenerbahçe'yi 3-1'lik skorla yenen Trabzonspor kazandı.

Trabzonspor 6 yıl sonra Türkiye Kupasına uzanırken, Fenerbahçe 27 yıldır beklediği Kupayı yine alamadı.

İlk kez böyle büyük bir futbol organizasyonu doğuya alındı. Şanlıurfa'nın “GAP Arena stadı yeni” olması ve “Güneydoğu” bölgesi olmasından dolayı bazı kesimlerce önyargılı yaklaşımla “olmaz” dediler. Ancak Şanlıurfa'nın “Peygamberler şehri” olması “kardeşlik ve barışı” en iyi bilen bir coğrafya olduğunu gözleriyle gördükten sonra inandılar.

Final maçı tam bir karnaval havasında yapıldı. Ziraat  Türkiye Kupası final maçını Şanlıurfa'da oynanması için gayret gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Urfalılar minnettardır.

Turizm sezonun başlamasıyla birlikte Şanlıurfa'nın adını TRT ile tüm Türkiye'ye, TRT 6 ile Tüm Kürdlere ve TRT El Türkiye ile tüm Arap Dünyasına duyurduğun için Teşekkürler.

 Organizasyon mükemmeldi. Bu anlamada Şanlıurfa Valiliği, Belediye ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü kutluyorum. Bazı aksaklıklar olsa da böylesine büyük bir organizasyonda azıcık “kusurlar” olabilir.

Maç öncesi ve sonrası tam bir “kardeşlik” havası hakimdi.

Bazı marjinal kesimlerin “aşağılayıcı” tavırları ve yorumlarını saymazsak tüm kesimler tarafından takdirle karşıladı.

Bundan da anlaşılıyor ki, Urfalıların da “eziklik psikolojisi” yaşamaya gerek olmadığı ortaya çıktı.

Bilmiyorlar ki; Urfa Medeniyetlere beşiklik yapmış bir coğrafyadır.

Maça gelen seyircileri “evlerinde” misafir eden Urfalılar (Her ne kadar Hacı adaylarına uygulanan bir “İbrahimi” gelenek olsa da) misafirperverliğin alasını gösterdiler ve çok çok iyi bir izlenim bıraktılar.

Sonunda kazanan Urfa oldu. Urfalılar oldu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com