Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM


Mehmet CENGİZ
22 Mayıs 2013 Çarşamba 11:27

Zalim vicdanı kıt, acıma duygusundan yoksun, karşı tarafa hakaretten zevk alan bir avuç veya elit takım, insan topluluğudur. Zulüm etme bazı insanların genlerinde var. Zulmün her çeşidi çirkindir, mide bulandırıcıdır, parçalayıcıdır, sindirme silahıdır. Büyüklerimiz zulüm ile abad olmaz demişler. Doğrudur. Zulüm yapanlar er geç zulme uğrarlar. Su testisi suyolunda kırılır. Kaide-i küllidir. İyilik varken niçin zülüm edilsin ki, Tarih zalimlerle doludur.

Ancak hiçbir zalim çoğunluk tarafından kabul görülmemiş, müstekbirler, zalimler, özel kanunlarla, istibdatla, heykellerini dikebilmiş, saltanatlarını bu şekilde sürdürmüş, etrafını çelik duvarlar örülerek saltanat devamını sağlayabilmişlerdir. Akıl ürünü zulüm karşıtı yöntemler de zulmü ortadan kaldıramaz. Zulmün sadece silahla yapılanı  değil, silahsız zulümler bazen silahlı zulümlerden daha yıkıcı olur.  Zulmün tek ilacı vahye dayalı yönetim anlayışı ve yaşayış tarzıdır. Ne yazık ki, beşeri sistemler, onun koruyucuları, çeşitli desiselerle vahiy kültürünü hafife almaya çalışıyorlar, ancak başaramazlar, vahiy kültürünün yegâne koruyucusu bizzat Rabbin(yaratanın) kendisidir.

Vahiy kültürünün müntesibi(bağlıları) da narkozlu vaziyette yaşıyorlar ne zaman uyanacaklar, nadim olacaklar, belli değil, toplumda AHLAK yerine ETİK dediler, Zalimlere ELİT takımı, dediler demokrasi, laiklik kavramları ile insanların ruhi yapısını bozdular, bozmaya da devam ediyorlar. İnsan doğuştan bazı haklara sahiptir. Bu haklar inançlara göre değil, insana verilmiştir. Ayırım yapmadan, bu hakları bozmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Akıl ürünü yöntem, yönetim, şekilleri ancak insanın dokunulmaz haklarına tecavüz edebilirler. Ediyorlar da, gözünü kırpmadan, yeri gelince yalan üzerine bina edilmiş demokrasiyi tatile gönderebiliyorlar.

Hala hak hukuktan bahsediyorlar. İnsanları kör, sağır zannediyorlar, Medeniyetsizlerin, Irak ta,  Filistin de, Libya’da, Suriye’de, Bosna da, Afganistan da, Türkistan da, nerede Müslüman varsa orada, işgal var, kan dökme var, tecavüz var, bebekleri katletme var, zulüm var, bu zulmedenler, şimdi haktan bahsediyorlar, Müslüman geçinen liderler, bunlardan medet umuyorlar, barış güvercinleri ilan ediyorlar. Bunların yaptıklarını tarih yazmazsa zulüm izleri insanların kalplerinden silinmeyecektir.

Zalimce yapılan katliamlar, işgaller nasıl unutulur. Katil belli, maktul belli, mezhep, çıkar, saltanat, küresel güçlerin menfaati uğruna, daha ne kadar güneşler batacak, hep seyircimi kalacağız? Bu eli kanlı katillere bel bağlayanlar, eş başkanlığını yapanlar, demokrasi havariliğine soyunanlar, İslam coğrafyasının dizaynını kabullenenler, Siyonizm’e yağ çekenler, küresel güç odaklarını dayanak kabul edenler,  İslam toplumları başında bulunduğu müddetçe Müslümanların kanı, dökülmeye, zulümler kesintisiz devam edecektir. İşgalci, katil, zalim, tecavüzcülerin destekçileri de var elbette, bunlar! Yandaş medya, satılık kalemler, yandaş sendika baronları, yandaş siyasi akımlar, liderleri, Para babaları, tek cümle ile ittihat ve terakki zihniyetidir. Peki, bunun çözümü yokmu? Var! Oda, tüm inananların ümmet şuurunda olmaları, vahiy kültürüne dönmeleri, ümmetin imamını aramaları, bulmaları, ekonomik güçlerini birleştirmeleri, vahdette birlik ve beraberlikle ancak mümkündür.

Ey liderlerini tanrı edinenler! ne zaman uyanacaksınız? Nereye kadar bu batı, batıl, yanlılarını sırtınızda taşıyacaksınız. Bunları ne zaman sırtınızdan indireceksiniz.  Yoksa! Her akan Müslüman kandamlasından mesulsünüz. Neden? Kalbiniz kararmış, küfre yardım etmek, yandaş olmak küfürdür. Aile yuvaları dağılıyor, gençlik bir top fanatikliğine kurban, bazı TV. Kanalları, internet fitnesi tam bir deccaliyet, Adil paylaşım hiç yok. Trafik canavarı terörden beter. İslami değerlere saldırma zirvede, Dindar gençlik tatilde, helâlı haram, haramı helal sayma moda vitrininde, birlik beraberliği bozma fitnelik her gün artmakta, Faizin her çeşidi evimin penceresi kapalı olduğu halde, faiz tozu mutfağa kadar uzanmış, bütün bunlar insanlığa yapılmış zulüm değil mi?

Hani emri bil maruf nehyi anil münker, her taraf gül gülistanlık nasıl diyebiliyorsun lakayt Müslüman! vicdanlara havale ediyorum.

Zalimlerin zulmü varsa mazlumların da ahı var. Dünya da belki bu zulümler yapılabilir ABD. AB. Büyütür bunlar olamadan bir şey yapamayız denilebilir. Ancak bu zalimlerden hakkımızı büyük mahkemede alacağız hiç şüphemiz yok. Her gün işgallerini, zina tablolarını, kanlı cesetleri,ekranlarda topluma gösterseler de.. Onun için zalimler için yaşasın cehennem demiş üstat Bediüzzaman. Akıl ürünü dayatmalar bir gün iflas edecektir Allah’ın izniyle. Dinsiz,densiz, kan akıtan Yahudi den dost olmaz….

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com