Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Zafer İnananlarındır


Mehmet CENGİZ
3 Şubat 2014 Pazartesi 09:47

Tarih zaferlerle doludur. Zaferin elde edilmesi kolay değildir. Zafere talip olmanın çok acı bedelleri vardır. Zaferin en büyük silahı vahiy kültürü ile donanmış insan neslidir. Gerçek dini bilgilerden mahrum nefis esiri insan tipinden zafer beklemek abestir. Materyalist eğitim insanları öyle eğitmiş ki, hem dünyaları hem de ahretleri berbattır. İnanmayanlar için dünya kolay, yolları çok geniş, ama inananlar için böyle değil, inanan insanda sorumluluk var, hesap verme duygusu var. Zafer önce insanın kendisinde olmalıdır.

İnsan Önce nefsin düşmanlarına savaş açmalı, nefsini yenmeli, doğru yol Sıratı müstakime nefsini koymalıdır. Zaferler sadece silahla değildir. Batı anlayışlı zaferler tarihte kara bir lekedir. Batının zafer  anlayışı işgaldir, katildir, sömürmedir. Batı anlayışı Demokrasi yalanı ile insanları kandırmaktadır. Demokrasi dedikleri Mısır da olanlar açık bir örnektir. Seçim yapıldı Mursi çoğunlukla seçildi. Hesaplarına, çıkarlarına gelmedi, adamı alaşağı ettiler, suçsuz yere tutuklu, bütün dünya seyrediyor. Katil sisi tarafından öldürülenler ise darbenin kurbanları, Suriye’de ise durum daha çok vahim senelerin birikimi birden patlak vermiş, önce insanlar fırkalara bölünmüş, şimdi katil Esat dışında Müslüman Müslüman’ı katlediyor. Yine dünya seyirci yüz binlerce insan katledilmiş, milyonlarca insan sefalet hayatı yaşıyor yine bu kanlı tabloyu dünya liderleri seyrediyor.

Sözde Cenevre ikide çözüm aranıyormuş hepsi nafile, şer güçler pay kapmak için rekabet halindedirler. Demokrasiniz batsın ey batı. Dul kadınlar suçsuz, günahsız insanlar, bebekler, yaşlılar, evi başına yıkılan insanlar, gerçek âlimlerin, mazlum muttakilerin bedduası ile inşallah bir gün katillerin ve destekçilerinin başına balyoz gibi inecektir. Suriye’de katliam! Hiroşima, Almanya’da Hitler tarafından fırınlara atılan insanları aratmıyor.  Siz bu olanlara medeniyet mi diyeceksiniz, hak gaspının olduğu yerde medeniyet olur mu veya zafer denir mi? Batı medeniyeti teknoloji sayesinde dünyalık elde etmiş olabilir. Teknoloji denemesini ilk önce Müslüman’a yapar. Kim yalancı demokratların tarafı olursa İslam ülkelerinde akan kanın, gasp edilen hakkın, ortaklarıdırlar. Tek dişi kalmış canavar batı zihniyeti acımadan saldırıyor karıştırıyor. Ta ki bir tutam ot elde edebilsin. Birde demokrat geçiniyorlar.

İşgalci batı zihniyeti sömürme sanatını elde etmek için çok cazip silahlar kullanıyor. Bunların başlıcaları! Paralel devletler, dost darbeleri, sendikalar, para babaları, postal yalayıcılar gibi. Ülkemiz iktidar yönetimi bu zihniyetle ablukaya alınmış durumda borsa düşmüş, faizden vurguncular vurgun kapmış, dövizler yükselmiş. Tüketim malları zamlanmış, ülkeye yabancı sermaye gelemez olmuş kimin umurunda, var olsun demokrasi bunların nazarında halk hiçtir. Seçen seçilen para etmez, bir zamanlar bir rektör yüzde doksan da alsanız iktidar olamazsınız demişti, bu rektör şu an tutuklu hastalıktan dolayı yetkililerden af bekliyor. Demek insan ürünü kanundan, rejimden, yönetimden insanlığa fayda yok, İslam tarihine baktığımızda çok yerler fethedilmiştir. Parolası ilayı kelimetullahtır. Fetih ayrıdır işgal ayrıdır. Kim diye bilir ki fetihlerde şu kadar insan öldürülmüştür. Fetihte medeniyet var. Hak ve adalet var eşitlik var. Cami, Medrese kervansaray, köprü, hamam, anlayışı, imarethane, şifahane var.

Peygamber zamanında ve sonrasında otuzu geçmez savaş yapılmış, tüm savaşlarda batıl ve batılılarca bir günde katledilen insan sayısı kadar değildir insan kaybı. İşte buna medeniyet denir. Diğerine ise vahşet. En büyük yıkım batının insanı maddeci yetiştirmesidir. Faiz batı medeniyetinin gelir kaynağıdır, zina batının KDV sidir. İslam ülkeleri rejimlerinin temellerini bu ilkelerle kurdukları için iflahı imkânsızdır. Toplumun ihtiyacı olan artı kan yerine eksi kan gurubu reva  görülmüştür. Batı standartlı liderlerde halkına acımadan batı ilkelerini yemeye zorluyorlar. İslam ülkelerindeki patlak bundandır. Halk Tekrar aslına dönmek istiyor, zafere ulaşmak istiyor. Canları pahasına Mevla yardımcıları olsun.

İslama göre tüm savaş ve zaferde liderler ön saftadır. Zafer sonucu şükür secdesine kapılmışlar liderler. Öyle uzak yerden Ceyşin’i seyretmemişler. Beraber olmuşlar. Batıl savaş taktiği liderleri ise arka plandadır. İslam savaş ilkelerinde sekiz şeye silah çekilmez, bunlar kadınlar, çocuklar, yaşlılar, din adamları(Papazda olsa) mabetler, Camii (Kilise) ekinler, meyveler, sebzelerdir. Batı destekli savaşları gördük. Yapılanlar insanlığın yüz karası. Eskiden batı zihniyeti savaşları kendisi yapıyordu şimdi ise daha kötü, işgal ve savaşı maşaları ile yaptırıyor. Hal bu ki, insanlık fırtınalı denizlerde gemiler için liman olması gerekirken, bugün maalesef küresel güçler seyrediyor. Ümmet fertleri bu yanlı tablolardan payını alıyor. Ebabil kuşlarının zalimlere vuruşu yakındır. Zafer bedelini ödemekle beraber sonuçta zafer inananlarındır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com