Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

YİNE AHMETYESEVİ MAHALLESI


Mehmet CENGİZ
3 Eylül 2013 Salı 11:12

Bu mahalle ile ilgili geçmişte birkaç yazı yazdım. Duyarlı yetkililer biraz ilgilendiler. Bu Mahallenin sorunları öyle çok ki, yazmakla bitiremem. Bazıları abartılı görmüş olabilir. Tavsiyem yetkililerin bizzat mahalleye gelerek sorunları yerinde görmeleridir. Mahallede çok rahatsız edici 6 sorun var hemen yapılması lazım. Yoksa insanlar patlama noktasında,
Sorunlar:
1.) Sivrisineklerden dolayı geceleri uyuyamıyoruz, evlerde hamam böcekleri ile farelerden geçilmiyor. Karınca istilası var. Bu yaz aylarında ilaçlamanın yapıldığını bir mahalle sakini olarak ben görmedim. Büyük şehrin bir ilçesi olan bir mahallenin bu halde olması yüz karasıdır. Sanki ücra bir köyde yaşıyoruz.
2.) Yollar kışın çamur olduğundan dolayı bazen ayaklarımıza poşet naylon takmak zorunda kalıyoruz. Yazın toz duman bu tozlardan dolayı evlerde ve işyerlerinde günde birkaç kez temizlik yapılmak zorunda ve aynı zaman da günlük banyo yapılması gerekmektedir. Çağdaş bir şehirden bahsedenler gelsinler yolları görsünler, burada yaşayan insanlar insan değil mi?  Bu asırda köylerin yolları asfalt veya stabilize yapılırken, bu mahalle yolları ikisinden de yoksun, Bakmayan, görmeyenlere yazıklar olsun,
3.) kanalizasyon, altyapı: Mahallede alt yapı, hemen, hemen yok mertebesinde. Geçen sene kışın geldiler, Çamurlu olan yollarımızı daha da çamurlatarak, güya kanalizasyon çalışması yapıyorlar, 9820 sokak’ı örnek veriyorum yapılan tüm yerler tıkanmıştır. Bu yazın sıcağında kokular had safhada, yapılanlar, göz boyama, karla pisliği kapatma, gibidir buranın ihalesini alan her kimse, lütfen işini sağlam yapmaya davet ediyorum. Belediyeyi ararız Müteahhit’in işidir derler, iş kiminse, sorumlu ortaya çıksın sorunlarımızı çözsün.
4.) Ara elektrik sorunu: direkler dikilmiş, ancak gece bazı yollar loş, köyde mi yaşıyoruz, Köylerde bile her taraf gece aydınlık, kim bu mahalleyi böyle cezalandırıyor.
5.) Bazı arsalarda yeni binalar yapılıyor, çoğunda temel kazılmadan, üç katlı bina dikiliyor, bu nasıl bir yapı, kim bu denetimden sorumlu ise, işine bakarak yapılanları görerek gözden geçirsin, büyük şehirde kümes gibi yapının yapılmasına kim göz yumuyor. İlgililerin dikkatine sunuyorum.
6.) Bu mahalle halkının dinlenmeye, oturmaya ihtiyacı yokmu? Elbette vardır, Mahallenin yüzde 80 de bir park bulunmamaktadır. Bu mahalle ilgili yazacaklarım bu kadar bu sorunlardan mahalle halkı çok rahatsız olmaktadır. İlçemize yeni parti İlçe başkanları atanmış, bu başkanlarımızın öncelikli işlerinin halkı ilgilendiren bu konuları görmelerini diliyorum. Yeni görevlerinde başarılar diliyorum.
Biz sorunları mahalle muhtarlarından soruyoruz, bazen yan yana geliyoruz basına poz veriyoruz diyorsanız, yanılıyorsunuz, halkın arasına katılın, yakında mahalle halkından belediye seçimi için oy isteyeceksiniz, bu sorunlar devam ederse hangi yüzle? Siyasetten, yönetim idarecilerinden anladığımız, halkın sorunlarını mahallinde çözmektir. Yoksa konuşmalar, alkışlar, poz vermeler kalde kalır. Bu durumlara da halk kanmayacaktır. Eski dönemlerde yalan sözlerle ahali çok avutuldu ama geçti borun pazarı kandırmaca artık tutmayacaktır halk hizmet bekler ve beklemektedir. Boş sözlere milletin karnı toktur.

Daha iyi hizmetler görmek dileklerimle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com