Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Müslüm Azizoğlu

Yılbaşı Ve Noel


Müslüm Azizoğlu
29 Aralık 2015 Salı 11:03


İnsanlığa yön vermek, Yol göstermek, İnsanları kula kulluktan kurtarmak ve her alanda her yönü ile hayata hükmetmek, tatbik edilmek ve yaşanmak için gönderilen yüce Dinimiz İslam; Evrensel ilahi ilkeleri muhtevi kurtarıcı bir nizamdır. İslam; İlahi bir sistem olduğu için insanların hem dünyevi ve hem de uhrevi hayatını kuşatır. İslam; Beşeri bütün görüşlerin ütünde bir görüşe sahiptir.

İslam'ın hedefi, İnsanları dünyevi ve uhrevi saadet ve mutluluğa götürmektir. İslam'ın bu temel hedefleri içerisinde, İktisadi, ictimai, hukuki,ilmi,fikri,ruhu ve kültürel hiçbir görüşünde NOEL ve Miladi yılbaşını kutlamanın yeri yoktur.

Nol ve yılbaşı; emperyalist Batılı Gâvurların keyfi, küfri, cebri ve çağdışı ilkel bir adedidir. Hıristiyanların bir adedi ve kültürü olan Noel ve yılbaşını kutlamak, Müslüman geçinenlerin kendi elleriyle kendi alınlarına yapıştıracakları en büyük leke ve yaşayacakları en aşağılık duygusudur.

Müslümanların kendi Dini ve Milli değerlerini bırakıp, Gavurların örf ve adetlerini benimseyerek yaşamaları O Müslüman toplumun DİNİ yönden kuruması, Ruhi açıdan çürümesi, Tarihi bakımından zillet ve meskenete düşmesi ve benliğini, kimlik ve kişiliğini kaybederek aşağılık duygusu girdabında boğulup kaybolması demektir. Böyle bir toplumun üzerinde Felaketler korkunç kabuslar gibi dolaşır. Rezaletler Kasırgalar gibi eser. Ahlaksızlıklar çarpıcı ve kudurucu ölüm naraları koparır. Şehvet, servet ve ihtiras cüceleri O toplumun sırtına kan emen keneler gibi yapışırlar.

Evet, Bir Müslüman Toplumun kendi örf ve adetlerini taşımayan bir takvim yılının arkasına bürünüp, İslam'ın emir ve yasaklarını, ahlak ve Fazilet değerlerini, Dini ve Milli örf ve adetlerini Bir Haçlı Emperyalizmi ile tepelemesi, benliğinden kopması demektir. Kadeh şakırtıları arasında kadın-erkek TEPİŞMESİ kofluğun en büyüğüdür, rezaletlerin en kötüsüdür. Hele hele Bunu Çağdaşlık ve medeniyet adına yapmak korkunç bir ahmaklıktır. Çam ağaçlarına ve hindi sürülerine saldırıp, onlara karşı savaş açmak  ve zafer kazanmak(!) medeniyet değildir.

İçki şişelerini boşaltmak, Kumar masalarında küflenmek, bazı meydanlarda sabahlara kadar kadın-erkek tepişerek naralar atmak medeniyet değildir.

Yılbaşını kutlamak; Dinimizi ve İmanımızı zedelemektir. Zira bir Müslüman İman esaslarında yeri olmayan bir inançtan kaynaklanan bir yaşamı benimserse, kendi inancını zayıflatmaya ve parçalatmaya başlar. Nitekim bugün kendi İnancının yılbaşısını bilmeyen Fakat Gavurların yılbaşısına aylar öncesinden hazırlanan aldatılmış ve kokuşmuş bir nesil meydandadır.

Yılbaşını Kutlamak; İbadetlerimizi yaralamaktır. Müslümanlar; Allah ın haram kıldığı ve yasakladığı İçki ve kumar gibi kötü ve çirkin işleri yaparlarsa Kulluk şuurunu unutur, İbadetlerden de uzak durur ve kudururlar. Nitekim bugün de Yarım saatini namaza ayıramayan ama günler, haftalar ve aylarını Gavurların rezaletine ayıran insanlar peydah olmuşlar. Saatlerce eğlence yerlerinde ses sese, nefes nefese vererek sabahlara kadar çılgınca eğlenmekteler.

Yılbaşını Kutlamak; İslami Ahlakımızı ve Milli değerlerimizi hiçe saymaktır, yaralamaktır. Müslümanlar kendi Ahlakı ve milli değerlerinden kaynaklanmayan Gavurların çürümüş ve tefessüh etmiş hal ve hareketlerini yapmaları akılsızlığın ve mantıksızlığın en kötüsünü yaşamış olmaktadırlar.

Yılbaşını kutlamak; İktisadi gücümüzü yaralamak demektir. Düşünün Yılbaşı için, içki, kumar, eğlence, yemek israfı ve harcanan enerji ve servetle belki içinde binlerce fakir ve fukaranın çalışıp ekmek kazanacağı birkaç fabrika kurulur.

Yılbaşını kutlamak; İslami Olan Cemiyet hayatımızı yaralamak demektir. Düşünün yılbaşı gecelerinde yaşanan namlusuzlukların, cinayetlerin, kırılan kalplerin, trafik kazaların haddi ve hesabı yoktur. Bir tarafta Rezalet ve alçaklık sahneleri ve cemiyet hayatının yaralanması diğer tarafta bunları önlemek için yıldırım ekiplerinin kurulması, polis gücünün takviyesi, olis izinlerinin kaldırılması hep bu pisliklerin sonucudur.

Peygamber efendimiz sav Şöyle buyuruyor: "Kim,(düşüncede, yaşayışta ve giyinişte) bir kavme benzerse O da onlardandır."


YORUMLAR
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com