Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

YEREL SEÇİMLERDEKİ TEHLİKE


Recep Akyol
22 Eylül 2013 Pazar 14:10

Yerel seçimlere altı ay gibi uzun bir süre varken özellikle AK Parti adaylarında hareketlilik ciddi boyutlara ulaştı.

Şanlıurfa için de adaylar için de seçim sürecinin hayırlı olmasını, insanlarımıza yeni hizmet anlayışı farkı ile çalışmalar diliyorum.

Her Partiden Şanlıurfa Büyük Şehir ve ilçe Belediye Başkan Aday Adaylığı için talipli dostlarımız erkende olsa çalışmalara başladığını görüyoruz.                                                                                                     AK Partiden Adaylığını açıklayan birçok isim var. Bu Aday tespiti sorunu AK Partinin başını ağrıtacak gibi.

Şanlıurfa’nın etnik yapısı zengin bir Mozaik gibi. Arap ve Kürt nüfusun en çok Eyyübiye tarafında yoğun olması burada ki adaylara baktığımızda Arap dostlarımız ve Arap adaylar daha fazla.                                    En az Araplar kadar Kürt Nüfusu da Eyyübiye bölgesinde mevcut.

Dolayısı ile Kürt adaylarda muhakkak olacaktır. Bu bölgede yapılacak seçimlerde tatlı bir yarış olmasını dilerim. Eyyübiye ve Haliliye İlçelerinde seçmenler Arap ağırlıklı ve burada etnik Siyaset çalışması kaçınılmaz.

Esas tehlike seçimlerin kazanılması yolunda etnik Milliyetçilik olacak gibi. İşte bu büyük tehlikeli oyun İnşallah bozulur diye düşünüyorum. Kürt siyaseti ve Yerel seçimler de Belediye adaylarının BDP saflarında olması muhtemeldir.

BDP Doğu ve Güneydoğuda Yerel seçim tecrübesi olan bir anlayışa sahip ve bu nedenle Ceylanpınar BDP adayının Arap Kökenli olması, Arapları kucaklayan bir siyaset anlayışı ile avantajlı olurlar.

Aynı derecede AK Parti saflarında hizmet verecek kişi ve adaylarda Toplumun tüm kesimini kucaklaması gerekir.

İbrahim TORU gibi Babasının Arap anasının Kürt olması gibi adaylar halkın tercihi. Ak parti safındaki Taban oyları M.İhsan ÇERMİKLİ den bahsetmeleri dikkate alınması gerekir.

Suriye’deki Etnik ve Dini Mezhep Savaşı büyük bir göç oluşturmuş. Bu olumsuz tablodan yansımalar Urfa ve Türkiye’yi çok etkiliyor.                                                                                                            
Suriyeli Araplar güvenlik açısından büyük bir sorun yarattıkları gibi iş alanlarında çok pasif durumdalar. Özgürlük sevdalısı Suriyeliler Türkiye gibi dost bir komşularının olduğuna Allaha Şükretsinler. Türkiye’deki İslami duyarlılık gerçekten taktire şayandır..

Suriye’deki kıvılcımı yerel seçimleri fırsat bilip bölgemize yani Urfa’ya taşımak istiyorlar. Suriyeli insanlar buna çok müsaitler.                      İşte Urfa’daki Arap ve Kürt vatandaşlarımıza düşen sorumluluk etnik Milliyetçilik Siyasetini bırakmak en doğru hareket olacaktır.

Çok güncel olan Türkiye’deki Barış ve Demokratik Açılım Paketi toplumsal uzlaşmayı hedeflerken, yerel seçimleri fırsat bilip Arap Kürt Siyaseti temelinde çatışma senaryoları çıkarmak isteyenlere insanlarımız inşallah itibar göstermez diye düşünüyorum


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com