Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

YEREL BELEDİYE SEÇİMLERİ


Recep Akyol
2 Eylül 2013 Pazartesi 11:01

Muhtemelen önümüzdeki Belediye Seçimleri sonuçları AK Parti ve Muhalif Partilere Seçmenler tarafından oylarıyla önemli mesajlar verilecektir.  

Yerel Seçmenleri Mali piyasa en fazla Petrol yükselişi. Para döviz altın ve Suriye Dış politikamız etkileyecektir. Savaş ekonomisi AK Parti oyların da  Bir Tsunami yaşatabilir…?

Dünya da özellikle Ortadoğu Ülkelerinde Siyasi kargaşa ülkemizdeki seçimlere nasıl yansır….?  Kimse bunu bilemez.             Orta doğuda ki Siyasi kaos bizi de etkilemesin diye AK Parti İktidarına halkın destek vermesi olasıdır. Çünkü Ortadoğu krizi bizi etkilemesi muhtemeldir.

AK Parti İktidarı dışında siyaset üretebilen, Yerel seçimlerde örgütlü ve bilinçli kadroları ile Alternatif Belediyecilik sunabilecek tek muhalefet partisi BDP’dir .

Barış süreci boyunca aktif öneri ve çözüm sunabilen görüntüsü Türkiye siyasetine bir rahatlama getiren BDP diğer Etnik ve Dini azınlıklarını kucaklarsa Bölgesel bir bütünlük BDP yi oylarla daha da yükseltir.

Güneydoğu da Ak Partiyi karşı etkin Kürt hareketi Yerel Seçimlerde oyunu artırır Hatta Belediye sayısında artış yapmaları olasıdır.  

Şanlıurfa özellikle Stratejik olarak önem arz ediyor. Diyarbakır, Mardin Büyükşehirlerini elinde bulunduran BDP Şanlıurfa da yine kazanma şansları yok değil.

MHP ve CHP bir iki ilçede Yerel Belediye seçimlerini kazanabilir her iki partide bunun hesabını yapıyor. Devlet BAHÇELİ özellikle bunun için parti teşkilatı ile sıkı ilişkiler içinde..

Geçen günlerde AK Parti  Yerel Seçimler Başkanı Menderes TÜREL açıklamasında kimsenin adaylık açıklaması yapmamasını isterken adaylara destek turları yapan kişileri de dikkate alınmamasını istemişti.

Evet, bu açıklama ile bir gerçek vurgusu yapıldı adayların çokluğu AK Partiyi zorda bırakacak görüşündeyim.                    

Aday kişilerin kendilerine siyasi destek turları ve kulis çalışmaları için çok çirkin söylentiler ortalıkta söyleniyor. İşte bu söylentiler dahi AK Partiye oy kaybettirir.

Yusuf EĞİLMEZ Başkanlığındaki mevcut il yönetimi zorlanacak gibi … Fakat aday belirlemede Genel Merkez son sözü söylediği için Şanlıurfa İl yönetimi bir bakıma rahat olacaktır.    


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com