Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

YENİ YÖNETİME TEPKİLER


Recep Akyol
11 Ocak 2015 Pazar 21:22

Yazımıza niyet hayr akıbet hayr diyerek Şanlıurfa AK Parti Teşkilat Başkanlığına ve diğer ilçe başkanlığına seçilen herkese başarılar dilerim. Ülkemiz ve İlimize de hayırlı olmasını cenab-ı haktan temenni ederim.                         Yeni yönetim kuruluna müracaat edip listeye giremeyen ve bu nedenle sitem eden birçok partili arkadaşlarımızın tepkilerini dile getirirken yeni görev alan arkadaşların alınmamasını diliyorum.
    Yeni yönetimi ve Başkan Zeynel beyi ziyaret ettiğimizde KADER Yönetim Kurulu Başkanı Vildan Hanım ve diğer bayan arkadaşların söylemlerinde de keşke bizlerde olsaydık ifadelerini Zeynel Başkana açık açık ifade ettiler.
    Bulunduğumuz bölge itibarı ile ülkede ki sorunların başında gelen Demokratikleşme ve Barış süreci sorunları önümüzde ki genel seçimlerde konuşulacak ana sorun olacaktır. Bu konular ile ilgili bilgi ve donanımı olan ve AK Partinin misyonu ve vizyonunu topluma, kitlelere anlatacak siyasi söyleri Basın mensubu ve Hukukçular hariç diğer arkadaşların zafiyetleri tartışılır.                            Bu konu çok önemli fakat inşallah başarılı olurlar.
    Yapılan eleştirilerin başında AK Partinin çeşitli dönemleri ve kademelerinde daha önce görev alanların tekrar göreve getirilmesidir. Diğer yeni görev alan arkadaşlara kimsenin bir itirazı yok. Kime oy verdiniz diye vatandaşa sorulduğunda AK Parti veya R.Tayyip ERDOĞAN cevabı verilmektedir.
    Yani vatandaş üzerinde etki yapacak olan R.Tayyip ERDOĞAN ve Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’dur yani vatandaş parti yöneticilerini ve vekil adaylarının kim olduklarına bakmıyor. R.Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhurbaşkanı olması ise aktif siyaset yolunu kapatıyor.
    AK Partide 3 Dönem vekillere getirilen sınırlama kararından sonra AK Parti yönetim kadrolarında tekrar tekrar listelerde yer alan isimler yoğun bir şekilde eleştirilere hedef oluyorlar. Listelere girip aktif şekilde göreve talip olanlar görev verilmeyince kendilerini dışlanmış olarak görmekteler. Bu şekilde vekillerin bir dayatma içinde oldukları da ileri sürülmektedir.
    Yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği listelerine giremeyenler Büyükşehir ve Merkeze bağlı ilçe Belediyelerinde görev verilmeyen AK Partinin gönüllü hizmetlerinde olanlar haklı bir şekilde alınmış durumdalar. Vekillerin Parti içi çalışmalarından fazla feodal parti ilişkileri tepki alıyor.
    Bütün bu olumsuzluklar ve yapılan yanlışlıklar AK Partinin ve R.Tayyip ERDOĞAN’ın bıraktığı miras ve birikimleri yavaş yavaş güvensiz bir ortama götürülse de, Kurumsallaşan AK Parti teşkilat çalışması ile dengeleri sağlayabilir.
    AK Partiye gönül bağı olanlar Kasım GÜLPINAR, Emin ÖNEN ve Halil ÖZCAN dışında ki vekillere sıcak bakmıyorlar. Tabi Seydi Beyin toparlayıcı teşkilatçı özelliği de ifade ediliyor..
    AK Parti ile Gönül bağı olanlar dışlanmış bir duygu içindeler gerek eski il yönetimi ve gerekse de Yerel seçimlerden sonra Koltuklara oturanlarla Partililer arasına set çekilmiş. Bitmek tükenmek bilmeyen toplantı gerekçeleri kabul görmüyor artık. FAKIBABA Döneminde Görev alan amirlerin Devam etmeleri de eleştirilen konular arasında..
    Partili gönüllüler yetkililer ve vekillerle olan görüşmelerde görüş ve düşüncelerine önem verilmediğini, tüm uyarılara rağmen özellikle parti de görev verilen ve SKM de çalışan paralelci düşüncelerin ihanetine fırsat verildiği inkâr edilir mi diye görüşler beyan ediliyor.
    Her şeye rağmen Şanlıurfa AK Parti İl ve İlçe Yönetimine seçilenlerin 2015 genel seçimlerine giderken gönlü kırılan Parti tabanının bu eleştirilerine kulak vererek İslami hoş görü anlayışı ile sorunların çözüleceği görüşündeyim.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com