Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Yeni Valilik binasında otopark sorunu


22 Nisan 2014 Salı 18:55


Dayanamadığım zamanlarda kaleme sarılan birisi olarak geçen gün yaşadığım bir anekdotu siz okurlarımızla paylaşmak istedim…
Memleketimiz Şanlıurfa’da yeni yapılan HÜKÜMET KONAĞI yakın tarih de halkımızın hizmetine açıldı.
Ben de mesleğimden dolayı neredeyse her gün bir şekilde Hükümet Konağı Binası içerisinde bulunan kurumlara uğramaktayım.
Dün sabah mesai saati içerisinde Tapu Sicil Müdürlüğüne giderken bina önünde ilginç bir manzarayla karşılaştım. Valilik çevresinde park edilen bütün araçların çekici ile çekilerek götürüldüğünü görünce şaşkın bir şekilde olay yerindeki polis memurundan durumu öğrenmek istedim ve “hayrola memur bey” diyerek sordum. Görevli memur; Bina önüne araç park etmenin yasak olduğunu ve Vali Bey’in emri ile araçların çekildiğini söyledi.
Peki, vatandaşın arabasını park edecek yer neresi, söyle vatandaş oraya park etsin. Dediğimde; görevli memur, “bilmiyorum bende emirleri uyguluyorum sadece” dedi.
Yaptığımız bir söyleşide; “KENAR-I DİCLE’DE BİR KURT AŞIRSA BİR KOYUNU, GELİR DE ADL-İ İLAHİ SORAR ÖMER’DEN ONU!”  sözünü söyleyerek, ne kadar büyük bir sorumluluk altında olduğunu iyi bilen Sayın Valimizin, bu sorunlara duyarsız kalması ve çözüm yollarını vatandaşın bir nevi ensesine binerek araması beni tedirgin etti, hem de hayal kırıklığına uğrattı…
 Vatandaşa zorbalık yapmak yerine çare bulmak daha duyarlı bir yaptırım değimlidir?
 Milyonluk Bina yapılırken neden otopark düşünülmedi?
 Bina önündeki yaklaşık On beş dönümlük boş alan neden otopark olarak vatandaşın hizmetine açılmıyor? Diye sorarak yapılanların yanlış olduğunu, vatandaşa çile çektirmek yerine sorunların çözümlenmesini daha bilinçli ve uygarca bulduğumu buradan belirtmek istedim...

VEKİLLERİNİZ NEREDE?
Yapılan seçimlerin ardından adaylarımızın vekil seçilmesiyle birlikte yine memleketi birer birer terk ettiklerini görüyoruz.
Seçimlerden önce bazı yerel basın organlarımız vekilleri yere göğe sığdıramıyor, her gün haber yapıp, durmadan çalıştıklarını yazıyordu. Şimdi ise Tek satır bile bahseden yok. Bir kaç kuruş karşılığında postal yalayan yerel basın organlarımız bu memleketin asıl düşmanları olduklarının bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.
Çünkü yerel basın idare-i maslahat yaparsa halk tabiriyle eyyam yaparsa vekiller bu memlekete hiç bir zaman yararlı olmayacaktır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com