Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ahmet Doğan

Yeni Başlangıç Yeni Heyecan


Ahmet Doğan
27 Temmuz 2015 Pazartesi 12:08

Merhaba değerli okurlar, bundan sonra balıklıgöl.com haber sitesinde köşe yazısı yazacak olmanın vermiş olduğu heyecan ve bu ailenin vermiş olduğu gurur içerisindeyim. Balıklıgol.com haber sitesinin imtiyaz sahibi Sayın Mehmet Guli Aslan’a bana burada bir köşe açtığı için çok müteşekkirim..

 Yazma serüveninin çok başlarındayım henüz. Önümde upuzun bir yol var gitmem gereken. Yazdıkça yol almak farklı bir duygu. Yazdığım her deneme veya yazı benim için heyecan verici yeni bir deneyim olacak diye düşünüyorum. Bir yandan günlük rutin hayatıma devam ederken diğer yandan yazdıklarımla sanki farklı yaşam hologramlarının içine dalıp dalıp çıkacakmışım hissi var içimde. Şu anda elimde yolculuğu süren birkaç yazı var. Fırsat bulduğum tüm zamanımı onlara harcıyorum. Doğrusu, onlarla yaşamak iyi geliyor bana. Ben onlara muhtacım, onlar da bana. Kemanın yaya, piyanonun parmaklara, gecenin sabaha olan özlemi gibi...

Yazmak, insanın yaşamında sahip olduğu en büyük zenginliklerden biri bence. Bir üstünlük göstergesi, her insanda olmayan özel bir yeti. İnsanı içine sıkıştıran sınırların ötesine taşıyabilecek büyük bir güç ve imkan. Kişiye bazen birkaç dakika, bazen birkaç saat, bazen ise yirmi dört saat içinde hayal bile edemeyeceğiniz sevinçler, hüzünler duyumsatabiliyor.

Yazmak; duygu, düşünce ve istekleri  yazı ile anlatmak, hissedilenleri yazıya dökmektir. Ben de bunun için yazıyorum sanırım. Kendime yeni bir dünya oluşturmak; o dünyamın içinde soluklanmak, avunmak, belki de gizlenmek için yazıyorum.

Yazmak, bir yere sığınmaktır, kaçmaktır, alabildiğine özgürlüktür; karşı koyulamaz büyük bir tutkudur. Bir şeyleri paylaşmaktır, yazıyla sırdaş olmaktır adeta. Çünkü bir yerde de iç dökümüdür yazmak. Öte yandan dünyanın en görkemli, en soylu işidir. Öyle ki biz yazan insanlara doğadan gelen en güzel armağanlardandır.

Yazacağım bundan sonra çünkü; bazen söyleyemediklerimi bu yolla söyleyebilirim, anlatamadıklarımı anlatırım, utanıp belki de söylemeye cesaret edemediğim şeyleri bu yolla iletirim. Bazen aşkı anlatırım, bazen şiirden bahsederim,  bazen baharın gelişini temiz havayı içime çeke çeke anlatırım,  bazen soğuk bir kış gününde yağmurdan kaçarak evine bir ekmek götürmeye çalışan adamın hikayesini anlatırım, bazen her şey tam bitti diye düşünürken yeni bir umudun doğuşunu anlatırım, bazen ölümü anlatırım, bazen hiç bitmeyen geceyi, bazen sevgiyi, bazen kardeşliği, bazen insanın içinde besleyip büyüttüğü nefreti anlatırım, anlatırım, anlatırım...

Güzel insanların bulunduğu geniş bir aileyle bir yola girdik artık, yolumuz nerelere çıkar bilmiyorum ama tek bildiğim bu yolda hepimiz omuz omuza yazarak beraber gidiyoruz. Yolumuz açık ola..  


YORUMLAR
  • yorum2015-07-27 18:05:48Mustafa şeker

    Yazmak özgürlüklere açılan kapıdır. Kalem özgürlüktür. Buyndan sonra yazılarınızıda bu siteden okuyacağız. Başarılar.

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com