Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Yazık değil mi bu çocuklarımıza


3 Nisan 2013 Çarşamba 10:52Şanlıurfa genelinde yapılan öğretmen atamalarında köy okullarında bulunan öğretmenlerin merkeze ya da ilçeye atanması köylerin eğitimden geri kalmasına sebep oldu.
Yazık değil mi bu çocuklarımıza öğretmen atanmaları yapılması yerine köy okullarımıza ücretli öğretmenlerin yollanması.
Doğu ve güneydoğu illerinde Şubat ayı özür durumu atamalarından sonra çok sayıda öğretmen batıya tayin oldu ve öğretmen açığı hat safhaya ulaştı. Derse girecek öğretmen bulunmayan iller ve ilçeler mevcut. Atama bekleyen binlerce öğretmen varken atama yapılmamakta.
Şanlıurfa’da 8 bin civarında öğretmen açığı mevcut. Eş durumu atamasından sonra özellikle ilçeler ve köyler öğretmensiz kaldı. Dersler boş geçtiği için öğrenciler eve gönderiliyor.
Şanlıurfa Karaköprü Çok Programlı Lisesi’nde 13 ücretli öğretmen görev yapıyor. Bu öğretmenlerin yarısı ön lisans ve gıda mühendisliği mezunu. Ayrıca okulda görev yapan ücretli öğretmen sayısı kadrolu öğretmen sayısından fazla. Edebiyat ve matematik dersleri boş geçiyor. Dersler boş geçtiği için öğrenciler sürekli eve gönderiliyor.
Hilvan’da bir servis şoförü şoförlüğü bırakıp bir okulda ücretli öğretmenlik yapmaya başlamış.
Suruç Milli Eğitim’in internet sayfasında yayınlanan listede tarla bitkileri mezunlarının, bitki koruma mezunlarının, ziraat mühendisliği mezunlarının ücretli öğretmen olarak görevlendirildiği görülüyor.
Harran Milli Eğitim’in listesinde durum daha da vahim. Bu listede ise seracılık, muhasebe, tarım alet ve makineleri, tarımsal laboratuar, pamuk tekstilciliği, pazarlama, hayvan yetiştiriciliği gibi bölümlerden mezun olan kişilerin sınıf öğretmeni olarak görevlendirildiği bilgisi mevcut.
Sadece Siverek’te bile 2. dönem 287 kişi ücretli öğretmen olarak görevlendirilmiş.
Yazık değil mi bu çocuklarımıza !


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com