Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Yazarın ''Bakış Açısı''


6 Şubat 2012 Pazartesi 15:31

Kadının biri, balıkçıya "Bu balıklar taze mi?" diye sorunca, balıkçı kendinden emin bir şekilde "Teyze bunlar canlı" demiş. Kadın bir kez daha "Bunlar taze mi?" diye sorunca adam sinirlenmiş ve "Teyze bunlar canlı dedik ya, hâlâ taze mi diye soruyorsun" diye tepki göstermiş.
Bu kez kadın "Oğlum ben 82 yaşındayım ve görüyorsun ki canlıyım ama şimdi ben aynı zamanda taze mi oluyorum" demiş!
Aslında hem yaşlı kadının hem de balıkçının cevabı kendi içinde tutarlı ve mantıklı. Bu, elbette ''bakış açısı''na göre değişir..
Evet, şimdi bahse konu edeceğim durumda aynı minvaldendir. Yani ''Bakış açısı'' ile ilgilidir.
Biliyor musunuz bilmiyorum.. Karaköprü Belediyesi Asfalt Şantiyesi, Şanlıurfa - Diyarbakır yolundan yaklaşık 200 (İkiyüz) metre içeridedir. Bahsini ettiğim Şantiye'nin yolu da stabilize haldedir..
Tabi ki bu bir kusur değildir, ancak çok ince bir detaydır.. Bazen de komiktir. Çünkü bir Asfalt Şantiyesi yolu'nun asfalt ve temiz bir yol olması daha doğru değil midir?
Evet, bu duruma ''Bakış açısı'' kişiden kişiye değişir.. Bu mevzuyu eleştirenler de olacaktır,  övgü dolu sözlerle bahsedenler de olacaktır..
İşte işin nirengi noktası da burasıdır..
Örneğin;pardon '' Örnek'' kelimesi Ermenice olduğu için artık yazılarım da kullanmayacaktım. Hemen düzeltiyorum!
Mesela; Ben Gökhan Kaday olarak şöyle bir yorum getirebilirim:
'' Arkadaş, Karaköprü Belediyesi kendi yolunu yapmaktan aciz, halka nasıl hizmet götürecek'' diyerek, olaya ''Belediyeperver'' kişilerin tepkisini çekecek şekilde bakabilirim..
Peki bazı ''Belediyeperver'' basın organları bu detayı nasıl haber yapar, vatandaşın önüne nasıl sunardı?
Tahmin ediyorum ki şöyle yazarlar dı:
''Karaköprü Belediyesi durmak bilmiyor'' der, peşinden eklerlerdi..'' Belediyemiz halkına hizmet vermekten kendi yolunu bile yapamıyor'' diyerek  haberi halkın önüne sunarlardı..
Tabi bu haberi yapan bazı yerel medya organları, ''milleti güldürmez'', kendi kendilerini ''Millete güldürürlerdi''..
Yani değeli okuyucular, yukarı da okumuş olduğunuz bu yazı, benim bazı yerel medya organlarına ''bakış açımla'' ilgili, onların da kişi ve kurumlara ''bakış açılarıyla'' ilgilidir..
Kime?, nasıl?, neye göre?, bakıyorlar onu tahmin etmekte, sizin ''bakış açınızla'' ilgilidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com