Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

''Yazar'' mısınız?


21 Mart 2012 Çarşamba 10:17
Son günlerde bazı çevreler tarafından ciddi şekilde muhatabı olduğum soru şu:
''Yazar mısınız?"
Evet, bu köşe de yazmaya başladığımdan beri, yukarıda yazmış olduğum "soru" ile sürekli karşı karşıya kalmaya başladım..
Açıkçası herkese "tek tek" açıklama yapmak yerine, kafalarda ki soru işaretini gidermek maksadıyla, okumakta olduğunuz bu ''yazı"yı yazarak "topyekün" cevaplamak istedim..
Şimdi anılan soruyu cevaplamak üzere bilgisayarın başına, pardon bilgisayar masasının karşısında bulunan koltuğa oturuyor, sizleri saygı ile selamladıktan sonra yazıma giriyorum..
Lütfen arkanıza yaslanın ve beni dinleyin.. (Şayet Tabure'de oturmuyorsanız..!)
Evet, ''Yazmak'' işlemine okul yıllarında merak sardım.. Öğrencilik yıllarında, bazen "Kantin", bazen de ''WC'' duvarlarına "Duvar Yazıları" yazarak, yani ''bir yerden başlamak lazım" diyerek bu işe başladım.. (Bu arada istemeden suçumu itiraf etmiş oldum.. "Kamu malına zarar vermek" suçundan başım belaya girebilir..!)
Gülmeyin, aynen öyle başladım.. Her öğrenci gibi bende birilerine sesimi, bahsini ettiğim yollarla duyurmaya çalıştım..''Peki sesin duyuldu mu?'' derseniz, ''hayır duyulmadı'' derim..
Öğrencilik hayatımın sona ermesiyle birlikte, yazacak "duvar" kalmadığından, artık "içimdekileri kağıda dökme zamanı geldi" dedim kendi kendime..
Daha sonra "kağıda döktüğüm" pardon, "kağıda yazdığım" ilk yazım, bölgesel bir yayın yapan ve üç ayda bir yayınlanan ''Çader'' adlı dergide yayınlandı.. Böylelikle küçükte olsa "başımı koyacak" bir köşeye sahip olmuştum..
Adı geçen dergi'de yazmaya devam ederken, kendisiyle bir toplantıda tanıştığım, Balıklıgöl.com'un sahiplerinden olan M. Guli Aslan Bey'in vasıtasıyla, şuan okumuş olduğunuz "köşe"de yaklaşık 9 Ay'dır yazıyorum.
Allah nasip ederse uzun yıllar, bana bu köşeyi tahsis edenler ile birlikte bu yolda yürümeye devam edeceğim..!
Evet, asıl mesleğim "Yazarlık" değil..! Ben de "Yazar" falan değilim..!
Kaldı ki bana göre, "Yazarlık" her İnsan'ın yapabileceği bir "iş" değildir.. "Yazarlık" büyük bilgi birikimi isteyen bir "iş" olmakla birlikte, marifet göstermeyi gerektirir..
Tam bu nokta da bir parantez açmalıyım ve açıyorum: (Marifet;kelimeleri üst üste koyup bir duvar haline getirmek değilidir. Kelimeler arasında "Vicdan" ve "Akıl" olmasıda gerekir!)
Ben, sadece öğrencilik yıllarında olduğu gibi, bazı kesimlere sesimi duyurmak maksadıyla, vakit buldukça "Akılsız" ve "Vicdansız" olmayacak şekilde "bir şeyler" yazmaya çalışıyorum.. 
Yani, hep İstedim ki sesim duyulsun ya da duyulmasın, yazılarım okunsun ya da okunmasın, her daim birilerine sesimi duyuracak bir köşem olsun..
Üslübumu kimileri beğenecek kimileri beğenmeyecek..
İstedim ki, beğenilsin ya da beğenilmesin kendime has bir üslübum oluşsun..
Hatta o kadar oluşsun ki, bazı okurlar "isimsiz" bir yazımı gördüklerinde, desinler ki:
''Bu saçma yazı olsa olsa Gökhan Kaday'ındır.."!
Ya da aynı şekilde:''Bu güzel üslup olsa olsa Gökhan Kaday'ındır.."! diyebilsinler..
Evet, ''Yazar mısınız?'' sorusuna cevap olacak bu "yazım" ve akabinde okuyacağınız "yazılarım" beğenildikçe, bana yazma konusunda ciddi şekilde motivasyon kaynağı olacaktır..
Şayet beğenilmez ise beğendirene kadar yazacağımdan da emin olunuz!

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com