Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

VEKİLLERDEN UYUŞTUCU İLE MÜCADELE DESTEĞİ


Recep Akyol
4 Ocak 2016 Pazartesi 21:57

Tüm insanlığın baş düşmanı uyuşturucu ve terör organizasyonlarıdır. Gerek insan olarak, birey olarak ve toplum olarak günümüzde yaşadığımız ortamı ve çevreyi en fazla yoran, vermiş olduğu maddi ve manevi zarar ile uyuşturucu ve terör belası günlük yaşamın bir parçası haline gelmiştir.
    Son günlerde özellikle ilimiz Şanlıurfa ve çevre illerden getirtilen uyuşturucular ile yapılan bireysel ve toplumsal mücadele yöntemlerini basından ve sosyal medyadan okuyup öğrenmekteyiz.
Bir deyim vardır “Düşte Gör” Şahsen bende bu acıyı bildiğim ve çektiğim için Yeşilay Gönüllüleri dostlarımla beraberim. Cezaevlerinden tahliye olmuş uyuşturucu belasından kurtulmak isteyenlere Devletin tanıdığı İş yasası gereği iş önceliği verileceği yerde Belediyelerin Paralelci İhanetçileri işe almaları ayrı bir ayıbımızdır..
Toplumsal duyarlılık bakımından Devlet ve yasalar tek başlarına yetersiz kaldığı görülmektedir. Bu bakımdan özellikle Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı ve bu kuruma bağlı olarak çalışan Denetimli serbestlik Bürosunun çaba ve çalışmaları çok iyi ama yetersiz.
Tüm bu olumlu gelişmelerin yanında Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Diyanet İşlerine bağlı İl Müftümüz İhsan AÇIK Bey’in uyuşturucu ile mücadele yöntemleri çok etkili ve taktir edilmesi gerekir
Yeşilay Gönüllüleri Şube Başkanı Sayın Muharrem ÇELİK Bey’in çok çeşitli alanlarda ki olumlu faaliyetleri bizleri mutlu etmiştir. Hep destek tam destek verilmelidir..
   Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mehmet SARMIŞ ve İmam Hatip Kökenli değerli hocalar Uyuşturucu ile mücadele de önemli derecede katkı sunmaktalar..
    Genel olarak içki, sigara ve son yıllarda topluma en fazla zarar veren esrar ve eroin kullanım alışkanlığı evlerimizin içine kadar girmiş durumda olduğunu görmekteyiz. Daha önceleri bu tür haberleri duyardık, fakat artık çıplak gözle olup bitenleri görmekteyiz.
Ve her boyutu ile bizlere zarar veren bu kötü alışkanlığa karşı bilinçli bir şekilde toplumsal bir mücadele etmenin zamanı artık gelmiştir.İçki, sigara, esrar ve eroin türü zararlı zehirlerden Türk, Arap, Kürt demeden din ve mezhep farklılıklarına bakmadan herkesi perişan etmektedir.
 Uyuşturucu felaket ve faciasının ne de son aylarda artan terör olaylarının vermiş olduğu acı ve gözyaşının ayrısı gayrısı olmadığı net bir şekilde görülmektedir.
    Uyuşturucu tacirlerinin terör veya terörizm ile ne tür bağlantıları var derseniz herkes şunu iyi bilsin ki sağlıklı bir insan veya uyuşturulmamış bir beyin kolay kolay terör şebekelerinin maşası ve ya oyuncağı olamaz.
Özellikle eğitim seviyesi düşük okumamış yoksul aile gençleri bu tür tuzaklara çabuk düşmektedir.Varlıklı aile ve zengin gençleri terör elemanı olmaları çok zayıf ihtimal,
      Varlıklı aile çocukları tedavi amaçlı değişik tedavi imkânları bulabiliyorlar. Ama yoksul aileler böyle bir imkâna sahip değiller, bugün cezaevlerinde uyuşturucu nedeni ile tutuklu olanların yüzde 99’u yoksul aile çocuklarıdır.
    Ülkemizde ticari amaçlı uyuşturucu baronları ve  ağalardır. Diğer batılı uyuşturucu patron ve ağaları ise çok maskeli bir şekilde Devlet imkânları içinde, yönetim kadrolarında çöreklenmiş durumdalar.
Ak Parti İktidarı olarak uyuşturucuya karşı verilmiş mücadelede tonlarla yakalanan uyuşturucu hammaddelerinin maddi değeri Türkiye Bütçesi kadardır.
    Ak Parti İktidarı döneminde kapalı alanlarda özellikle sigara içme yasağının getirilmesi sağlık açısından büyük bir sessiz devrimdir. Devletimizin ve güvenlik güçlerinin özellikle ilimiz Şanlıurfa’da Suriye savaş mağdurları gelmeden önce çok etkin bir mücadele içindeydiler.
Son hafta ve son aylarda STK’lar Devlet güçleri ile büyük bir iş birliği içinde olduklarını görmekteyiz. Bu durum bizleri sevindiriyor, Sayın Vekillerimizden A.Eşref FAKIBABA ve M.Ali CEVHERİ, Mahmut KAÇAR ve Kemalettin YILMAZTEKİN’İN ve diğer Vekillerimizin basında ve sosyal medyada bu konu ile birebir ilgilenmeleri bizlere daha da umut vermektedir.
    Devletimiz, güvenlik güçlerimiz ve son günlerde Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat ÇİFTÇİ ve Vekillerimizin vermiş oldukları uyuşturucu ile mücadele sözleri ile birlikte her kesimin desteklerini bekler, saygılar sunarım…


YORUMLAR
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com