Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

VEKİL MAAŞLARI


Recep Akyol
14 Mayıs 2013 Salı 09:56

Sayın okurlarımıza ülkesi için idam edilen bir insana emekli maaşı bağlanması konusunda Ankara’da ki mecliste yapılan tartışma ve bu konudaki kopartılan fırtınalara değinmek istiyorum.

Bahsedilen konunun sahibi Urfa Mutasarrıf-I  Nusret Bey, bu büyük şahsiyet Ülkemizi ve İlimizi işgal eden İngiliz ve Fransızlara karşı halkı gizlice örgütlediği gerekçesi ile ilk önce görevden alınır, daha sonra ise tutuklanması istenir. Üç beş jandarma nezaretinde İstanbul’a götürülür.

Urfa Halkı bu manzara karşısında ağlamaktan başka bir şey yapamaz. Nihayet Nusret Bey İstanbul Beyazıt meydanın da idam edilir, suçu ülkesine karşı olan sadakat ve vatan sevgisidir. Dul kalan eşi ve iki çocuğu kimsesiz kalır, vicdan sahibi insanların yardımları sonucu geçinirler                                                                         

04/08/1920 tarihli takvim-i Vekaiye gazetelerinde idamı onaylandığı ilan edilir. Nusret Bey eşi Hayriye Hanıma yazdığı mektupta,                                               Elhamdülillah Müslümanız  ahrette buluşuruz.                                                                                                                   Allah için çocuklarımı iyi terbiye et sabırlı ol ve bu hale tahammül eyle.
Kocan mücrim değil, şehittir. Allah zalimleri kahretsin…

.Cumhuriyetin ilanı ile beraber Kurucu Meclis Milletvekillerinden birkaç kişi idam edilen ve Nusret Beyin eşine emekli maaşı bağlanmasını isteyen bir dilekçe verirler. Meclis Başkanı bu dilekçeyi tartışılıp karara bağlanmasını ister.

Tüm vekiller kendi naaşları söz konusu olduğunda jet hızı ile oylama yaparken biraz da Kamu vicdanını dinleseler iyi olur


Bin lira maaş bağlanması için günlerce tartışıldıktan sonra oy birliği ile değil çoğunluk kararı ile ayda bin lira bağlanmasına karar verilir.Şimdi ise maaşlarının azlığı nedeniyle yeni birtakım haklarla beraber her vekilin yaklaşık maaşı 50 bin TL’yi buluyor. Bu Vekillerin soy ağacı incelenirse Ülkesi için idam edilen Şehit Nusret Bey gibi birkaç kişi çıkar mı çıkmaz mı Allah bilir.

Cumhurbakanının Maaşı : 35 Bin TL
Vekillerin Maaşı :                17 Bin TL
Asgari Ücret :                       750 TL
Açlık Sınırı                           950  TL
Emekli Maaşı :                    1000 TL

Bu maaş tablosuna göre birileri villada otursa dahi ücretsizdir, 0 diğer birileri ise ahırda bile otursa da ücretlidir. Tabiî ki ücret dengesizliği geçmiş yıllarda da vardı. Bu ücret dengesizliği İslami midir..?  Elbette değildir…                           Peki insani midir…? Hayır, vicdani değil ki insani olsun. O zaman İslami olmayan, insani ve vicdani hiç olmayan bu ücret tablosunu oluşturanları varın siz değerlendirin.
Adını siz koyun çünkü onlara vekâlet veren sizlersiniz, bizleriz…

Her yıl düzenlenen emekli maaşları hangi kıstası alınarak belirleniyor Tefe –Tüfeye göre bu rakamı belirleyenler kim. Elbette ki Sermayenin Ağa Babaları.. Hükümet yetkilileri ne diyorlar emekliyi ve memuru ezdirmeyeceğiz. Yahu biraz samimi biraz da Vicdan sahibi olun Beyler…

İşçi emeklisi Memur emeklisi  İşbirlikçi sendikacıları halen sırtlarında taşıyor. Yaklaşık Türkiye de 8 Milyon Emekli aile var. Tüm Emekliler kendilerine oy verse iktidar olurlar. Emekliler Üniversiteli genlerini aday yapsalar. İşte size İktidar yolu ve İktidara en mantıklı alternatif.

Vergilerin ve akaryakıtın en fazla olduğu ülkedeyiz, 10 yılı aşkın bir süredir AK Parti İktidarı Ülkemizi yönetiyor, yaptıkları güzel şeyler insanları inançları ile barıştırdılar, Toplumu askeri vesayetten kurtarrılar fakat diğer yandan  kendi ekonomik vesayetlerine soktular. Kürtlere konuşma ve eğitim, Çorba evleri “Alavere Dalavere Kürt Mehmet Nöbete”

Şahsen Kendim Memur emekliyim 1300 TL maaş alıyorum, asgari ücretli bir çalışanımız var, toplam 2000 TL. 2 öğrenci okula gidiyor, ayıp olmasın geçen kış kömür alamadım, 100 TL ye Vakıftan kömür alıp kışı öyle çıkardık.
Utanması gerekenler bizleri bu hale getirenlerdir.
AK Parti öncesi Tüm iktidar ortakları geldiğimiz noktada sorumludurlar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com