Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Vekil Aday Adayı Bolluğu


Mehmet CENGİZ
20 Mart 2015 Cuma 10:08

Vekâlet aslın temsilciliğidir. Asıl yerine görev yapmak, temsil etmek, sorunlarını çözmektir diyebiliriz. Vekâlet asıldan daha çok sorumluluk arz eder. Yapılacak seçim atmosferinde tüm partilerde ihtiyaçtan ziyade Milletvekili aday adaylarını görüyoruz. Bu aday adayları ekranlara çıkıyorlar, gazetelerde boy gösteriyorlar ülke için demeçler veriyorlar. Demeçlerin çoğu da doğrudur keşke bu doğruluk ve heyecan seçildikten sonra da devam etse. Vekil seçildikten sonra artık bu seçilene ulaşmak dert iletmek çok zordur. Bununla kalınsa yine şükür, korumalarla korunması, görüşmek için aracı danışmanı, kibir, yüksekten uçma, hava alanlarındaki geliş gidişleri tam bir tapınak. İyi niyetli olanları tenzih ediyorum. Baskıcı rejimlerde seçiciler hep kurtarıcı olarak görülür. Bu durum o toplumun cehaletini geri kalmışlığını gösterir hele seçilen bakan, başbakan, Cumhurbaşkanı ise her şey onlara feda, düne kadar bunlar içimizdeydi seçildikten sonra neden halka benzemiyorlar. Gördüklerim bunlar kimse gocunmasın. Seçildikten sonra

Güya siyasetle itibar kazanılıyor. Bunca çok aday adayı hepsi seçilmeyinceye göre demek işin içinde başka şeyler var, nedir o?  Toplum içinde itibarlı olmak şu partidendir demek, ihale kapmak ise tam yağlı börek. Şunu demek istiyorum dünün sokak çocuğu ne yazık ki, rozet takmakla, şu partidenim demekle toplumda itibar sahibi oluyor. Sözü dinleniyor. Peki, biz ne istiyoruz. Kim olursa olsun hangi partiden olursa olsun oda bizim gibi insandır. Kendisine oy verenlere benzemelidir diye düşünüyorum. Liyakat, insan sevgisi, iş yapma, halkın sorunlarını çözme, sözünde durma, menfaatçi olmama, hele makam sevdalısı olmaması ise temel ilkelerimizdir. Günlük yaşantımızda ferdi olarak helal harama nasıl dikkat ediyor, günah işlemeyelim diyorsak, siyaset arenasında da aynı şey olmalıdır.

Aday adaylarının adaylık için verdiği aday aidatları ile kim bilir kaç fabrika yapılır, işsizler ordusuna iş bulunur kimin umurunda. Hele hazineden partilere verilen bu çilekeş fakir millet parası yok mu? Tam bir savurganlık, israf saltanatı. Bu zalim siyasetin hiç mi yok bir fıkhi tarafı neye hizmet ediliyor. Bu para ile de işsizler ordusuna ekmek kapısı açılır. Emek vermeden hoyratça Millet parasını kendi çıkarı için kullananları dünyada olmasa bile ahrette büyük hesap bekliyor. Mevcut vekillerimiz doymak bilmeden, özel kanunla yedi sülalesini kurtaracak, yaşatacak yeni maaş artışı için özel kanunlar çıkarmaya çalışıyorlar. Bunlar kimin vekilleri birisi bana bunları izah etsin. Demokrasinin nimetleri diyorsanız batsın böyle demokrasi. Kitleler açlık sınırında kıvranırken vekillerimiz maaş artışı peşinde yazıklar olsun diyor ve geçiyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız gittiği her yerde dört yüzü verin kurtulalım ne yapılacak diye merak ediyorum. Ben bir vatandaş seçmen olarak isteklerimi yazayım da seçilen seçilmeyenler duysun belki kulak verilir. Çılgın isteklerim:

1) Anayasanın birinci maddesi Meclisin açılışı besmele ile başlamalı.

2.) Vekiller Mukaddesat üzerine yemin etmeli,

3.) Birinci iş maddeci eğitime, karma eğitime son verilmeli,

4.) Ezher değerinde daha üstünde en az iki dini üniversite açılmalı, Dinin Din adamları buralardan yetişmeli,

5.) Cuma günü resmi tatil olmalı.

6) Faiz bankacılığına son verilmeli faizsiz bankacılık hayata geçirilmeli,

7)Müslümanları sömüren faiz paralara son verilmeli, İslam dinarına geçilmelidir.

8) İslam birliği için çaba gösterilmeli, olması için İslam birliği bakanlığı kurulmalıdır.

9) Suç olmaktan çıkarılan zina tekrar kanunla suç olmalıdır.

10) Devlet dini müesseselerden elini çekmeli, diyanet özerk olmalı, dinin temsilcisi seçimle başa gelmelidir.

11) Toplum fertlerinin inanç sistemi devletin güvencesi altında olmalıdır. (Her türlü inanç gurupları dâhil.)

12) Toplum fertlerinin Din, dil, akıl, mal, can, emniyeti devletçe güvence altında alınmalıdır.

13.Toplum fertleri arasında adil paylaşım olmalıdır.

Şimdilik bunlar yeter seçilen seçilmeyen tüm siyasetçilere duyurulur. Seçimde bunları nazara alanları alkışlar, oyumu verir, kendileri için gece gündüz çalışırım. Yazma hürriyetini bahşeden önce Rabbime şükür, sonra bu ortamı açanlara teşekkür ediyorum. Mevcut siyasi anlayışla baraj yüzde  ondur. Barajı aşamayan partilerin joker oyları ile seçilen Milletvekilleri kimin vekilleri olurlar diye düşler görüyorum. Oy verilmeden seçilmek hırsızlık değil mi? İbni Haldunun dediği iki çeşit siyaset vardır biri” siyaseti zalime, diğeri ise siyaseti adiledir “ Halkın arzu ve isteği adil siyasettir. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com