Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Vatandaş Ve Devlet


Hüseyin KAYA
4 Mart 2012 Pazar 16:10
Vatandaş olarak devlete karşı bazı sorumluluklarımızın olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında tabi ki devletinde milletine karşı birçok sorumlulukları vardır.
Devlet vatandaşa, vatandaş da devletine sadık olmalı. Devlet ve millet bir bütünlük oluşturduğu sürece huzur ve karşılıklı güven oluşur. Biz Anadolu insanı olarak dindar, geleneklerine ve göreneklerine bağlı, sadık bir toplumuz. Haram ve helali çok iyi bilen ve onlar arasındaki ayrımı çok iyi fark edecek kadar aydın bir toplumuz hiç şüphesiz. Anadolu’nun kültürüyle beslenen ve yoğrulan aileler çoluk çocuğuna haram lokma yedirmez; devlete, millete ve vatanına birer sadık bireyler yetiştirdiğine inanırım.
Ne yazık ki inancından; gelenek ve göreneklerinden nasiplenmemiş, haram ve helali birbirinden ayırt edemeyen, toplumun aksayan yönü olarak kalmış bir kesim mevcut.
Bu kesim devletten vergilerini kaçırdığı gibi toplumun ve milletin cebinden de hırsızlık yapmaktadır. Bu hırsızlığı elektrik ve su kaçaklarından gerçekleştirmektedir. Elektrik ve su faturalarından çalınan her bir kuruşun milyonlarca insanın cebinden çalındığının bilincinde olalım.
Milyonlarca insanın ve gelecekteki çocuklarımızın hakkını gasp ettiğiniz unutmayın çocuklarınızın geleceğini çalmayın. Ödemediğiniz her bir fatura bedelinin çocuklarınızın kursağına haram olarak girdiğini de unutmayınız. Topluma ve aileye haramla beslenmiş bireyler yetiştirmeyelim. Elektrik ve su kaçağı yapanlar sizlere sesleniyorum “devletin malı millete helaldir “ söylemlerine itibar etmeyin lütfen. Siz devletten çok yanı başınızdaki komşunuzun, akrabalarınızın, din kardeşlerinizin yetimlerinizin kısaca bütün toplumun cebinden hırsızlık yaptığınızı bilin. Çünkü sizin ödemediğiniz, çaldığınız her fatura bedeli vatanına, milletine, devletine ve geleceğine saygı gösteren; haram ve helali çok iyi bilen, çoluk çocuğunun kursağından haram lokma geçmesine izin vermeyen insanlar ödüyor. Yani siz hırsızlığı en yakınınızdan Hz.muhammed’in(s.a.s)in ümmetinin cebinden çalıyorsunuz. Ahiret gününde/ mahşer gününde siz bu ümmetin Rabbine hangi yüzle hesap vereceksiniz. Elbette hesabınız çok zor olacaktır, korkunç olacaktır.
Ama yüce Rabb’im öyle merhametli ve bağışlayandır ki affetmeyecek hiçbir kulu yoktur. Siz de onun merhametinden ve bağışlayan sıfatından tövbe ederek, yol yakınken faydalanın. Merhamet dileyin, af dileyin. Unutmayın ki fakirlik bir utanç değildir aksine fakirlik bir servettir. Siz Allah’ a şükrederek, haramdan uzak durarak bu servetinizle cenneti satın alacağınızı unutmayın.
Lütfen haramdan, hırsızlıktan uzak duralım. Elektrik ve su kaçaklarının önüne geçelim. Şayet halen kaçak yapan varsa uyaralım olmazsa şikâyetlerde bulunalım çünkü o kaçak hepimizin cebinden çıkmaktadır. Ödediğimiz her fatura bizlere hizmet olarak geri dönecektir. Sevgi ve saygıyla kalın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com