Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

VALİMİZ ÇOK FARKLI


Recep Akyol
7 Nisan 2013 Pazar 13:27Halkın Valisi olarak Şanlıurfalılar tarafından sevilen saygı gören Sayın Valimiz Celalettin GÜVENÇ yapmış olduğu çalışmalarla giderek daha fazla sevildiğini söyleyebiliriz.
Yatan bir Ekonomiyi Üretime geçirmek için yapılan çabalar ortada. Üreten ellerin eğitimli olması ayrı bir güzellik.  

Toplumsal duyarlılığı daha fazla ağır basan Sayın Valimiz Medya Yazarlar Derneğinin talebi üzerine Şanlıurfa’daki gazetelerde köşe yazarı arkadaşlarla beraber sorunlarımızın çözüm noktasında Valimiz,  Emniyet Müdürümüz,  İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur HATİPOĞLU ile zaman zaman sabahı kahvaltıda bir araya geliniyor.

Biz dernek yönetimi olarak Şanlıurfa’nın önde gelen gazete sahipleri ve bu gazetelerde görev yapan yorumcu ve makale yazarlarına bir bir telefon açarak Vali beyle olacak toplantıya davet ettik. Diğer çağırmadığımız arkadaşlarla da başka bir gün aynı şekilde toplanmaya karar verdik. Validen Valiye zihniyet farını görüyoruz. Nasıl ve ne şekilde derseniz halktam aldığımız yanıt Özellikle Köy yollarının Özel İdare Genel Sekreterimiz Uğur HATİPOĞLU!NUN azimli çalışmaları taktir topluyor.

Valimiz Celalettin GÜVEN’İN Vali Yardımcıları,  Emniyet Müdürünü ve Tugay Komutanlarını da yanına alarak yüzyılların su sorununu çözmeleri Yeni okulların açılması geleceğe dair umutları yeşertiyor. Köylülerle kahvaltı yaptıktan sonra Çocuk oyun Parklarını açmaları Zihniyet Farkı ile  sosyal sorumluluk  anlayışını görüyoruz.

Sayın Valimiz,   Valiler toplantısı için Ankara’daki toplantılardan sonra. Ertesi sabah ta Medya Yazarlar Derneği ile yazar arkadaşlarla birlikte ilk defa geniş katılımla Şanlıurfa’nın sorunlarını müzakere edildi ve ediliyor. Başbakan’ın dediği gibi “Niyet Hayr Akıbet Hayr” Bizim amacımız ve sevdamız İnsanlara daha fazla nasıl hizmet yapabiliriz.

Bu toplantıya Eski Emniyet Müdür Yardımcımız ve şimdiki Isparta Emniyet Müdür olan Sayın Mehmet OR Bey’de katıldı. Biz bu toplantıda Medya Yazarlar Derneğini değil Şanlıurfa gündemini konuşup herkesi fikir olarak katkı sağlamaları için ortam oluşturduk.

Başta Sayın Valimiz olmak üzere Mülki İdare Amirleri ve yazar arkadaşlara teşekkür ederiz. İlimiz ve Ülkemizde gelişime ve değişime ayak uyduramayan biz değil ben diyen düşünceler çeşitli bahanelerle katılmadılar. Onların tercihlerine saygılıyız.

Ancak bu toplantıya neden Vali Bey değil de sizler bizi çağırıyorsunuz diyenlerde oldu. Hatta bazı yayıncıları yemeği veren Valiliğin bizi çağırması gerekir gibi beyanlarda bulunması onların basitliğini ortaya çıkarıyor.

Hiçbir katılımcı o gün kahvaltı için oraya gelmemişti. Olayı bu şekilde sabote etmeye çalışanlar bunu iyi bilsinler ki onlar yalnız kendilerine değil Şanlıurfa’ya zarar verdiklerini iyi anlasınlar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com