Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Vali Güvenç’e soramadıklarım


Ömer ASLAN
5 Ocak 2012 Perşembe 12:16
Eski yılın son gününde Vali Celalettin Güvenç, 2011 yılın değerlendirmesini Şanlıurfa’daki basın mensuplarıyla yapmak için basın toplantısı düzenledi.

Gerçi kendisi henüz Şanlıurfa’da yeni göreve başladı. Toplantıya sanırım bu gerekçe nedeniyle kurum amirlerini de davet etmişti.

Orada Vali Güvenç’e “Oduncu Pazarı bölgesinde bulunan Cavsak Deresinin durum”unu sormuştum. Vali Güvenç, sorumu direkt muhatabı olan DSİ Bölge Müdürü Sait Umucu’ya yöneltti. Umucu ise söz konusu derenin ıslahı için 3 ay içerisinde işe başlanacağını belirtti.

Diğer sorum ise Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Rehberlik Araştırma Merkezlerinin (RAM) durumuyla ilgiliydi. Sorumun muhatabı olan Milli Eğitim Müdürü Hanefi Şahin, tam cevap veremezse de yeni açılacak RAM ile bir nebze de olsa rahatlatacağına inanıyorum.

Toplantıya çok sayıda gazeteci katıldığı için ve Vali Güvenç’in 2011 yılı faaliyetlerini uzun bir sürede değerlendirmesini göz önüne alarak iki soru sorabildim.

Orada sormak isteyip de soramadığım iki soruyu buradan Vali Celalettin Güvenç’e sormak istiyorum.

Kamuoyunda da dilendirilen ve Vali Güvenç’e Öğretmen evinde Milli Eğitim Müdürü tarafından verilen brifingde de gündeme gelen Müslüm Gülel İlköğretim okulunun “YOL”unu soracaktım.

Onlarca okul yapılmasına karşın Müslüm Gülel İlk Öğretim Okulunun komediye dönüşen yolunun akıbeti ne olacak?

Bir diğer sorum ise Milli Eğitim bünyesinde görev yapan eğitimcilerin, isim hilesi yaparak Dershanelerde görev yapmanın sakıncalarını ve eksiklerini soracaktım.

Bu konuda tespitli dershaneler var. Ve ailelerde ciddi sorunlara neden oluyor…

İLGİLİSİNE
Kurnaz insanlar, okumayı küçümserler, basit insanlar ona hayran olurlar akıllı insanlar ise ondan faydalanırlar. (Francis Bacon)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com