Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

URFA’YA HİZMET İÇİN…..


Recep Akyol
8 Aralık 2013 Pazar 21:03

Günümüzde modern Şehir yaşamı tüm insanlara sunulan bir hizmettir. İnsanların oturdukları kendi evlerinde nasıl rahat edebiliyorsa , Yaşadığı şehrin ve Kentin de ulaşımda sorunsuz geniş caddelerde.. Rahat hareket edebilen yeşil çevresiyle, rahat nefes alabilen, otopark sorunu olmayan bir Şanlıurfa herkesin bir özlemidir.

Yeni Yerel Yasalar ile biz Kentte yaşayanlar ve kırsal kesimde yaşayan insanlara hizmet yapacak yenilik ve yükümlülük getirmektedir. Bu anlamda bu hizmetleri yapacak güçlü bir irade ve iktidarla beraber siyasi yaptırım gücü olabilen bir adayın olması hizmetleri daha etkin ve kalıcı bir hale getirir.

GAP’la beraber büyüyen Şanlıurfa’ya şehircilik anlamında birçok sorunun çözülmemiş olması bu şehrin kaderi değildir.              AK Parti iktidarının her türlü yardımına rağmen geçen 10 yılımızı kayıp olarak görüyorum.

Şanlıurfa Tarihi ve Kültürel yapısıyla çok çok daha iyi yaşanabilir bir kent olmalıydı… Şanlıurfa dinler tarihinde bir merkez yerleşim yeridir. Bu ise büyük bir zenginlik ve avantajdır.

Şanlıurfa Dünyanın en büyük zenginliklerine sahip bereketli topraklarıyla Harran ve Ceylanpınar’da yetişen ürünlerle koca bir Türkiye’yi besleyecek imkânlara sahiptir.

Yazın Urfa halkının artık serinleyebilecek Atatürk Baraj Gölü kıyısı ve Halfeti’ de ki Göl kıyısı ideal bir turistik mekan haline gelmiştir. Buralarda turistik tesislerin işletilmesi Bölge insanına büyük kazançlar sağlar…

İşte bu zengin potansiyel ile bir Ortadoğu şehri olmak için Ekonomik ve Kültürel zenginliği planlayıp, Yönetecek insanlara ihtiyacımız var.  Daha doğrusu bu zengin potansiyeli insanlığın hizmetine sunmamız İlimiz ve Ülkemiz adına büyük bir kazançtır.

İşte sorunsuz ve yaşanabilir bir şehir olma imkânı artık elimizde yeni Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç Valilik döneminde ki başarılı performansını Belediye başkanı olarak Hizmet vermesi Şanlıurfa adına bir şanstır.

Tabii ki her düşünceye ve her adaya saygı duyarım. Fakat Celalettin GÜVENÇ Bey 30 yıllık kamu hizmeti deneyimi ile Şanlıurfa Belediye Başkanlığında başarılı bir hizmet vereceğinden eminim. Bu konuyu Şanlıurfalı hemşerilerimin takdirine sunarım.

Şanlıurfa için ortak aklın doğrultusunda hareket edilmesini hizmetler açısından Urfa’da ki kronik sorunların çözüleceği görüşündeyim. Zira Celalettin Bey’in Belediye başkanı olması bizlere hizmet olarak geri dönecektir.

Ve bu hizmetlerden her düşünceden insanlar fayda görecek. Urfa’da yaşayan herkesin bu hizmetleri fazlasıyla hak ettikleri görüşündeyim.

2014 Yerel Belediye seçimlerinde Kentlisi ve köylüsü ile kendimize, yani hizmet için Celalettin GÜVENǒE destek verilmesi çok isabetli bir karar olacağı malumdur….

Bakanımız ile beraber Celalettin GÜVENÇ Bey’i Televizyonda dinlerken çok pozitif duygu ve düşünceler ifade ettiler. Modern bir Şanlıurfa’nın birlikte Planlama  fikrinin öne çıkması Urfalılar  adına bir kazançtır….

Urfa’nın Kronik sorunlarından Başta trafik ve Urfa’ya nefes aldıracak yolların açılması için Celalettin GÜVEN İstanbul Belediyesi Ekiplerini Urfa’ya getirecek olması duyarlılık ve sorumluluk ifadeleridir.  

Aynı şekilde sayın Bakanımızın Bursa’dan Raylı Toplu Taşıma üreten firmanın Urfa’ya getirilecek olması şehir halkını memnun eden, çözüm üreten Projelerden konuşulması bile insanlara ümit ve heyecan veriyor.

Urfalı vefalıdır…Urfalı nasıl ki Kadri EROĞAN’I halen konuşuyorsa…. Bundan sonra da Urfalı Celalettin GÜVENǒin Urfa’ya hizmetlerini konuşacaktır… Saygılarımla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com