Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

Urfaspor'un Baharı Ne Zamandır?


Mehmet Guli ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Dursun bir kıza âşık olmuş.

Aşkından da şiir yazmış:

Sabahları yemek yiyemiyorum; çünkü seni düşünüyorum,

Öğlenleri yemek yiyemiyorum; çünkü seni düşünüyorum,

Akşamları yemek yiyemiyorum; çünkü seni düşünüyorum,

Geceleri uyuyamıyorum;

Çünkü AÇIM...

Şanlıurfalı sporseverler de fıkradaki gibi, hep düşünüyorlar, yemek yemiyorlar, sezon bitince de açlıktan yatamıyorlar.

Ben sezon ortasında Urfaspor hakkında çıkan bir yazıyı eleştirirken, adeta mafya ağzını kullanarak; "Şu anda bu açıklamayı yapıyorum. Aksi gelişmeler halinde duruşumuz, açıklamamız, tavrımız çok daha farklı olur" diyerek, köşe yazarı arkadaşı eleştiren Şanlıurfaspor Yönetimine cevap vermek istemiştim; ama Urfaspor'u o günkü konumu ile, polemiklere neden olmasın diye bu güne kadar bekledim.

Şimdi soruyorum; "çok farklı olur dediğiniz tavır neydi? Takımın yönetimine eleştiride bulunan o arkadaşa karşı açıklama dışında göstereceğiniz tavır ne olacaktı? Siz şehrin futbol takımının yönetimi olarak böyle bir açıklamadan ne anlam çıkardınız? Vermek istediğiniz mesaj neydi? Takım'ın tek sahibi siz misiniz? Şehrin aydınları, kendi şehrinin futbol takımı ile ilgili yapılan yanlışlara yönelik eleştiride bulunamaz mı?"

Sizler Sezon başında ellerinizde bulundurduğunuz tüm propaganda araçları ile sporseverlere her gün şampiyonluk duygusunu aşıladınız. Her gün ekranlara çıkardığınız sunucu kisveli şahıslarla sporseverlerin duyguları ile oynarken, Şanlıurfalı işadamlarını yarı tehdit kokan çağrılarla Urfaspor'a yardıma zorladınız.

Bununla yetinmediniz; Valiliğin 1.5 milyon (1.5 Trilyon)'a varan maddi ve bir o kadar da manevi desteğine rağmen, Belediyenin tüm maddi ve manevi desteğine rağmen, Şanlıurfa Belediyespor'u bu uğrunda feda etmenize rağmen, nüfusu 2 milyona dayanmış bir ilin profesyonel ligdeki tek takımını şampiyon yapamadınız. Sonunda bir büyük pardon çektiniz;

UMUTLAR BAŞKA BAHARA…Urfalı sporseverlerin bu gidişle hiç göremeyeceği bir başka bahara ertelendi umutlar… 

Bir ilçe takımı olan BUCASPOR bugün süper ligde, sizler bize ikinci ligi bile çok gördünüz!..

1 Milyon nüfuslu Trabzonspor'un burada final oynaması için araya başbakanı koyacak kadar rica minnet ettik. Ama 2 milyonluk Şanlıurfa bilmem kaçıncı ligde…
 
Tabi, bizler bir Urfalı olarak, Urfaspor'un düşürüldüğü bu acı durumu yazmamıza müsaade etmeyecek kadar tehditvari açıklamalar yaparsınız. Yazan arkadaşlara da;  "Hayatında futbolla ilgili tek bir yazı yazmayan insanların maşa olarak kullanılması" diyerek o arkadaşlara hakarete varacak sözler sarf etdersiniz.

Aynı açıklamanızda; "Daha önceki dönemde Şanlıurfaspor'un "Ş" harfini bile ağzına alamayan kalemşörlar ve bazı Medya kuruluşları bizim nasıl bir yapıya ve karakterimize sahip olduğumuzu lütfen gözden geçirsinler" diyordunuz.

Evet, gözden geçirdik. Şampiyonluk için çıktığımız yükselme grubundan, şampiyonluğu 50-100 Binlik nüfuslu ilçe belediyelerine bırakarak sonuncu olarak geri gelme karakterine sahip olduğunuzu çok iyi gördük.

Siz de, Urfalı sporseverler ve sizin deyimizle "Ş" harfini ağzına alamayan kelamşörlara,  'Urfaspor'u ne zaman şampiyon yapma karakteri göstereceğinizi açıklayın, saygıdeğer yöneticiler!..

Urfaspor'un Baharı Ve Zamandır Acaba?..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com