Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Urfa'dan spor adamı çıkar mı?


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Pazar günü İskenderun deplasmanında Şanlıurfa Spor Maçın ilk dakikalarında 3 gol bulup öne geçmesine rağmen galibiyeti koruyamayıp bir puana yetindi.

İskenderun Demir Çelik kötü günlerden sonra yeni Teknik direktörle anlaşarak kötü günlerini geride bırakma çabasına girmişti. Bu durum Şanlıurfa Spor için büyük bir avantaj idi çünkü Turgut Uçar ve Beraber görev yaptığı Şanlıurfalı Fatih ROŞAN hocam takımı tanıma aşamasındayken Maçın Başında İskenderun ferdi hatalar yapınca Şanlıurfa Spor bulduğu gollerle maçı koparacakken devreye giren; Bilgi birikim ve tecrübesi ile bir çok teknik adamın örnek alıp antrenman programlarını takip ettiği Egede önemli başarılara imza atmış Turgut Uçar hocamın yanında tecrübesini artıran ŞANLIURFALI Antrenör Fatih ROŞAN, futbol zekasını konuşturarak yapmış olduğu pozitif hamlelerle giden maçtan 1 puan çıkarmayı bildi.

Tabi bu duruma Şanlıurfa Teknik sorumlusu seyirci kalıp oyuna müdahalede bulunamayınca İskenderun Sporun ekmeğine yağ sürüldü.

Turgut Uçar hocamızı Türkiye de tanımayan pek azdır. Fakat ben bugün daha çok hemşerimiz olan Fatih ROŞAN hocamızı anlatmak istiyorum. Fatih Hocam kısa bir zamanda İzmir de bir çok başarılı antrenörün arasında bir Şanlıurfalı Antrenör olarak çalışmalarıyla ön plana çıkmış, futbola bilimsel ve akademik bir bakış açısıyla yaklaşmış ve bu bakış açısıyla spor camiası içersinde şu anda A Milli Takımlar Genel direktörlüğü yapan Ersun YANAL'a benzetilmektedir.

 Çalıştırdığı takımlara sportif başarılar yanında Kurumsal bir kimlik kazandıran, Futbol bilgisini ve becerisini her geçen gün İstikrarlı bir şekilde artıran Çalıştırdığı takımlara değer katan benimde Futbol bilgi ve zekasından istifade ettiğim Hemşerimiz Fatih ROŞAN'a Başarılarının devamını dilerim. Ateşin İnsanı Yakmadığı bu güzelim topraktan olan kıymetli hocamız Fatih ROŞAN'ı spor kamuoyu olarak uzaktan da olsa izlemeye devam edelim.

Daha önce Futbol Federasyonunun Eğitim dairesinde görev yapan, Şanlıurfalı olan Kahraman KARATAŞ hocamızdan bahsetmiştim. Sayın Abdulkadir AKSOY Gençler Birliğinin Yapılanmasını sağlayan Şanlıurfalı spor adamı; Mufit ERKASAP Türk futbolunda marka olan Şanlıurfalı Antrenör ve şu an adını sayamayacağımız niceleri bu topraklarda yetişip Türk Sporuna önemli katkılarda bulunmuşlardır. Yukarıda kendisinden söz ettiğimiz Fatih ROŞAN hocamız daha yolun başında olmasına rağmen isminden başarıyla söz ettirmektedir.

Sahip olduğu değerleri görmeyip sürekli yabancıya sempati duymak sadece biz Urfalıların değil Türk futbolunun kanayan yarasıdır. 

Bakınız üst düzey takımlarımızın transfer politikaları ve Milli takımımızın son olarak Hiddink tercihi de yabancı hayranlığının bir ürünüdür.

Sonuç olarak Şanlıurfalıdan Hem Antrenör Hem futbolcu hem de spor adamı çıkmaktadır. Önemli olan bu değerlere sahip çıkmaktır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com