Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin Aslan

Urfada Uluslararsı Kaldırım Döşeme Yarışmaları....


Hüseyin Aslan
31 Ocak 2012 Salı 15:18
Kaldırım Mühendisliği tam manasıyla bizim Urfa Belediyesinde öz hüviyetine bürünmüş sanki. Belediyemiz Mevsimlik Kaldırım Döşeme Şenlikleri eşliğinde karşılaşıyor yeni mevsimin gelişini güzel Urfamda. 3 ayda bir "yeni" kaldırımları sözüm ona "yeni"liyorlar. Bu anlamda da Urfa Belediyesine Türkiye’nin en “İnovatif Belediyesi” ödülü verilebilir.
 
Çünkü her mevsimde yepyeni bir kaldırım rengini, yepyeni bir kaldırım çeşidini, yepyeni bir kaldırım markasını, yepyeni bir kaldırım ücretini ve yepyeni bir kaldırım Mühendisini Urfa halkının hizmetine sunmak büyük bir Yeniliktir.
 
Uluslararası Kaldırım Döşeme Yarışması yapılsa eminim ki bizim Urfalı Döşeyiciler açık ara farkla Dünya birincisi seçilirler. Çünkü Pratik dersen pratik onlarda, hız dersen hız onlarda hatta ve hatta o kadar iyiler ki "Yeteneksizsiniz" yarışmasına katılsalar; Acun’un, Hülya Avşar'ın ve Sergen’in ağzını açıkta bırakacaklarına eminim.
 
Ben Urfa Belediyesinin yerinde olsam 3 ayda bir "Geleneksel Kaldırım Döşeme ve Sökme" şenlikleri adı altında "Eğitici, Bilinçlendirici, Eğlendirici, Hareketlendirici" bir etkinlik düzenlerdim. Bu Etkinlikte ilk 3e girenlere sırasıyla "Usta Kaldırım Mühendisi" "Kalfa Kaldırım Mühendisi" ve "Çırak Kaldırım Mühendisi" unvanları ile birlikte çeşitli hediyeler verirdim. Bence belediyemiz bir an önce bu önerimi dikkate almalı ve Güzelim Urfa’mı bu tür eğitici ve bilinçlendirici etkinliklerden mahrum bırakmamalı. Urfa Belediyesinin bu göz yaşartan, insanı duygulandıran, farklı dünyalara götüren çalışmaları beni “kaldırım mühendisi” yapamazsa da "Kaldırım Şairi" yapacak gibi.

Ben senin 3 ayda bir Kaldırımları Kaldırma Hızını sevdim
Ben senin Kaldırımlarının aradaki suyu Kaldırma Kuvvetini sevdim
Ben bilimin doruklarına seninle yükseldim ey şanlı belediyem
Çünkü Suyun Kaldırma Kuvvetini Newton’dan değil senden Öğrendim....

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com