Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

URFA’DA ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR


Recep Akyol
20 Aralık 2015 Pazar 19:54


    Hizmet anlamında Şanlıurfa’nın birçok sorunları henüz çözüm bulmuş değildir. Tabii ki bu sorunların arasında en temel, çözüm bekleyen sorunların başında insanlarımızın sağlık alanındaki sorunları çözüm beklemektedir.
Hizmet verilmesi anlamında niyet çok önemlidir.  18.12.2015 Cuma günü  Mecliste Cuma namazını kıldıktan sonra çok değerli eski mesai arkadaşlarım Abdullah GÖÇMEZ  ve Ali İNCİ kardeşlerimle beraber Üniversite Hastanemizin bitme noktasına gelen sorunları için ilk önce Sayın Faruk ÇELİK, Mahmut KAÇAR, Halil ÖZCAN , Kasım GÜLPINAR , Eşref FAKIBABA ve yeni  genç milletvekilimiz Kemalettin YILMAZTEKİN ilgilerinden dolayı tümüne teşekkür ederiz.
Bir diğer vekilimiz İbrahim Halil YILDIZ da Suruç taki son sulama borularının devreye girip sulama işleri için göstermiş olduğu çabadan dolayı ayrıca kendisini kutlarım.
Bu nedenle çözülmesi gereken ve şu ana kadar bitirilmeyen Üniversite Hastanemizin hizmet vermek için son işler bitirilme noktasına gelmesi başta bizleri ve tüm Urfalıları ilgilendirdiği gerekçesi ile çaba sarf eden Vekilimiz Mahnut KAÇAR yeni Rektörümüz Ramazan TAŞALTIN olmak üzere hastane müdürü Abdullah GÖÇMEZ  ve Ali İNCİ  kardeşimizin yoğun çaba göstermeleri dolayısıyla bu arkadaşlara teşekkür ederim.
    Böylesine itici güç anlamında Bakanımız Faruk ÇELİK Beyin  Şanlıurfa’nın her alanında çaba ve gayret sarf eden yetkili ve bürokrat Urfa lı hemşerilerimize görev verilmesi sorunların çözümünü daha da kolaylaştırır. Bu talep Şanlıurfa halkı ve seçmenlerini daha mutlu eder

 Bu anlamda Sayın Selim BAĞLI’NIN Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı olmasında emeği geçenlere teşekkür edilmesi saygı duyulması gerekir.
Çeşitli ve ilgili Bakanlıklarda görev yapan deneyimli tecrübeli Uğur HATİPOĞLU, Habip ÇADIRCI , Arif ÇELİK , Osman GÜZELGÖZ, Selami YILDIZ, Hasan KAPLANi, Ali AKAY, Ali OĞUZ ve Mehmet KURTOĞLU gibi çok değerli hemşerilerimizin Aktif görevlere getirilmesi gerekir..

        17.12.2015 Perşembe günkü Meclis Bütçe görüşmelerinde  AK Parti ve Vekillerinin gece başlayıp ertesi gün sabah 05.00’e kadar Bütçe görüşmeleri için çaba sarf eden diğer muhalefet partisi vekillerine de teşekkür etmek gerekir.

    Geçmişte meclis başkanı seçemeyen mecliste boş vakit geçiren anlayışın artık Yüce halkımız tarafından kabul görmediği ve bu nedenle ak parti iktidarının neden tercih edildiği çok iyi anlaşılmakta.

     Geçmişteki üniversite rektörlerimiz döneminde en fazla parasal maddi kaynak Uğur BÜYÜKBURÇ ve Halil MUTLU döneminde birçok imkan olmasına rağmen  Üniversite Hastanesi bitirilmesi gerekirken Uğur BÜYÜKBURÇ ve Halil MUTLU dönemlerinde yüzme havuzu ve otopark inşaatları kısa bir sürede bitirilerek Şanlıurfa’ya ve Üniversiteye neler kaybettirildiği insanlarımızın nasıl mağdur oldukları çok iyi bilinmektedir.
    
Bu nedenle yeni Rektörümüz Ramazan TAŞALTIN Bey’in ekibi ve çalışma arkadaşları geçmişteki karanlık ve pasif hizmet anlayışını yıkıp çok daha olumlu hizmetlere imza atacaklarına eminim. Geçmişten günümüze kadar Üniversitede olup bitenleri çok iyi bilen M.Ali CEVHERİ Vekilimizden beklentimiz çok büyük.

    Şanlıurfa’da değişimin öncü gücü Üniversitemiz ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olacaktır. Gerek Üniversitede ve gerek Büyükşehir Belediyesinde çözüm üreten potansiyel güç ve siyasi destek Sayın Vekillerimiz tarafından verileceğine inanıyorum.

Sayın Faruk ÇELİK Bey’in Tarım Bakanı olması özellikle tarımsal endüstriyi geliştirirken Dünya Tarımının başkenti olan Şanlıurfa ve Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığında yetişecek ziraat Mühendislerinden çok Umutlu olduğumu belirterek Sayın Vekillerimize bu konulara duyarlı olmalarını rica eder saygılar sunarım..


YORUMLAR
  • yorum2015-12-22 10:57:07Mehmet

    Rektörümüz Prof Dr Ramazan Taşaltın ve ekibinin Urfanın eğitim seviyesinin yükselmesinde çok büyük rol oynayacaklarını düşünüyorum. Halil Mutlu nunrektörlüğü döneminde pek çok hoca ayrılmıştı Urfadan

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com