Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

URFA’DA BAŞBAKAN RÜZGÂRI


Recep Akyol
10 Mart 2014 Pazartesi 12:04Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’IN Şanlıurfa’daki son miting konuşmasında bir kez daha görüldü ki vatandaş ile, toplum ile en iyi diyalog kurabilen, gündem ile ilgili somut ifadeler kullanabilen özelliği ile alışılmışın dışında liderlik vasıfları ile Başbakan yüz binlerin özgüvenini kazanmış.

Bunca bilgi kirliliği ve toplum içindeki fitne hareketi Urfa Topçu Meydanında bir kez daha mahkum oldu. Daha önceleri empoze edilen “ Ordu millet el ele “ Sloganı gibi dün de Millet halk ve lideri ile nasıl bir bütünlük içinde oldukları bir kez daha görüldü.

Daima olduğu gibi Başbakan dersine iyi çalışmıştı. Urfa’nın sorunlarını dile getirirken Urfa Mahalle ve semtlerini  tek tek söylemesi bir vekilden daha fazla bir Urfalı izlenimi bıraktı.

Tabii bu büyük Mitingde Şanlıurfa AK Parti teşkilatı ve il başkanı Yusuf EĞİLMEZ Bey’in başarısı çok büyük. Kendisini ve çalışma arkadaşlarını kutlamak gerekir.

Urfa halkı vefalıdır. Dün bir kez daha bunu ispatladılar.                    Üstat Bediüzzaman geçmişte tek parti döneminde ismi dahi anıldığında dışlanan zindanlarda yatıp defalarca zehir verilen bir hizmet lideri Topçu Meydanındaki posteri ve sözleri ile Urfalı ve yeni Türkiye İktidarı üstadın düşüncelerine ne kadar muhtaç olduklarını bir kez daha ispatlandı.

Geçmişine ve geçmişte ki büyük kanaat liderlerine sahip çıkan bir halk ve bir milletin birlik ve beraberliğinin bozulmasının mümkün olmayacağı bir ez daha görüldü.

Dün Bediuzzamanın mezarını kazıp cesedini çalanlar bu gün Milletin önünden sandığı çalmaya çalışıyorlar. Bu millet ve bu Halk bu Bizans oyunlarını bozacaktır…

İşte Başbakan bu duygular içinde bir fırtına gibi esti. AK Partiye ve İktidara listelerden dolayı küskün olan herkes bu ilgiyi görünce pişmanlıkları mutlaka olacaktır. Artık Eski devlet zihniyeti yerine millete hizmetkâr zihniyeti ile ne kadar sevildiği görüldü.

Şanlıurfa Suruç’ta halkın ve emeği ile geçinen insanların yazgısını değiştirecek bir hizmetin devreye girmesi Suruç ve bölge halkının büyük beğenisi ve sevgisini kazandı.

Tekrar görüldü ki halka hizmet yapılırken insanların artık siyasi tercihlerine bakılmıyor. İşte Başbakan ve AK Parti İktidarının ademi merkeziyetçi insan odaklı hizmet siyaseti mutlaka karşılığını bulacak görüşündeyim.

Suruç ovasına getirilen su ile Suruç halkı daha fazla üretken ve çalışkan olduklarını herkes görecek. Sebze, meyve ve tarımsal üretimin Suruç halkını zenginleştirecek. Bu bilinen bir gerçek. Suruç halkı her türlü tarımsal üretim ile bölgenin ihtiyacına cevap verecek bir potansiyele sahiptir.

İşte dün görüldü ki Yerel Seçim listelerine küskün olan herkes Başbakan’ın bu olumlu rüzgârı ile tekrar yuvalarına dönecekleri inancındayım.

Şanlıurfa ve Suruç halkı yeni Türkiye siyasetine mutlaka katkı sunacaklardır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com