Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Urfa seçimleri…


Hüseyin KAYA
22 Nisan 2014 Salı 18:55

    2007 seçimlerinde Şanlıurfa’dan 9 milletvekili çıkartan Ak parti 2011‘in 12 Haziranın da milletvekili sayısını 9 un üzerinde hedeflemektedir.   

     Şanlıurfa halkının yüzde yetmiş civarlarında Ak partili olduğunu herkes fark etmiştir.

    Sayın Başbakanın hazırladığı Ak parti milletvekili listesinden her ne kadar tepki toplamış olsa da, halk Sayın Başbakandan ötürü oylarını Ak partiye verecektir.              

     Bunun nedeni olarak liste değil, Ülkede ki huzur ve istikrarın sürmesi ve Sayın Fakıbaba‘nın Ak parti bünyesinde Şanlıurfa’ya kazandırdıkları ve sonrasındaki büyük, çalışmasına ve Fakıbaba nın Ak partiye halen sıcak bakmasıdır.       

     2007 seçimlerindeki mevcut bazı milletvekillerinin hayal kurarak, hatalı analizler yaparak Şanlıurfa’daki yerel seçimlerde Ak partinin hezimete uğramasına sebebiyet vermesinden dolayı bugün listenin dışında kalmışlardır.     

     Bu tasfiyenin arkasında kendi hatalarının olduğunu kabullenmeleri gerekir. Liste dışında kalan eski milletvekilleri alınganlık yapmak yerine gerçek dava adamı olduklarını kanıtlayıp; Ak partiye karşı, Şanlıurfa seçmenine ve aşiretlerine karşı yaptıkları hatayı telafi etmek için çalışmalıydılar. Oysaki bu değerli arkadaşlar kendilerinin hala büyük bir oy potansiyeli olduklarını ikinci bir yanlışla (Bağımsız aday olmakla ) göstermeye çalışıyorlar.

    Aynı hatayı Sayın Ahmet Fakı baba’da yapmıştı 2007 yerel seçimlerinde. Ancak Ahmet Fakıbaba’nın o gün için yaptığı ile Bugün eski Ak partili Bugünün yeni Bağımsız milletvekilleri arasında çok büyür fark vardır. 2007 yerel seçimlerinde Fakı baba’nın aday olmasını Şanlıurfa seçmeni istemişti. Neden dersiniz? Çünkü yapılan yanlışlara ve Şanlıurfa seçmenini küçük düşürenlere karşı bir onur savaşı ortaya çıkmıştı. Eğer bugün Ahmet Fakı baba Beledîye Başkanı olmasaydı, her zaman yapılan yanlış analizler ve teokratik yapı çözülemezdi.

    Bu arada Seyit Eyüboğlu adaylığına karşı gelen ve memnun olmayanlar çok. Hem de azımsanmayacak kadar. Fakat 2007 seçimlerinde doğru analiz yapan ve inandığı için Belediye başkanlığı seçiminde Ahmet Fakıbaba’yı yüksek sesle destekleyen tek vekil olarak Seyit Eyüpoğlu’nun görünmesidir.       

     Belki o dönemde kimse Sayın Seyit Eyüpoğlunun haklı olabileceğini düşünmemişti. Ancak sonuçlar hem Seyit Eyüpoğlunun hem de Ahmet Fakı baba’nın haklı olduğunu kanıtlamaktadır. Görülüyor ki Sayın Başbakan 2007 seçim çalışmalarında, Mitinglerde gösterilen tepkilerden ders çıkarmış olmalı ki 12 Hazirana yeni liste ve bir de çok değerli bir şahsiyete sahip bir Bakanla Şanlıurfa’yı ödüllendirmiştir. Elbette Bakanlık yapacak şahsiyetin Şanlıurfalı adaylardan birinin olmasını çok arzu ederdik. Çünkü çok değerli milletvekili aday adayları vardı listeye girebilecek. Şimdiki Ak parti milletvekili adayları alınganlık yapmasın bize. Biz milletvekilliği yapamaz mıyız diye. Elbette siz de en güzel şekilde yaparsınız ve de yapmak zorundasınız. Çünkü siz ağır bir sorumluğun altına imza koyuyorsunuz. Umarız 12 Haziran seçimleri Şanlıurfa ve ülkemiz için hayırlı olur.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com