Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

URFA CELALETTİN GÜVENÇ’İ SEÇTİ


Recep Akyol
5 Nisan 2014 Cumartesi 00:04Şanlıurfa’daki yerel seçimlere Büyükşehir Belediye Başkanımız Celalettin GÜVENǒİN resmi adaylık tarihinden 30 Mart tarihine kadar geçen süreci bir bütün olarak değerlendirirsek doğrulara ulaşmamız veya seçmenlerin değişen profilini görebiliriz.

2014 Şanlıurfa yerel seçimleri birçok ilklere sahne oldu.Seçmen profilindeki değişimi Adaylardaki özellikleri bir bütün olarak değerlendirmeyi yaptığımızda gerçekleri daha net anlarız.

Büyükşehir adaylarımız Celalettin GÜVENÇ ve Osman BAYDEMİR’E verilen oylara baktığımızda oy hesabı ile iki adayında kazançlı olduğu görülmektedir. Osman BAYDEMİR’İN karanlık seçim eleştirisine katılmıyorum. Çünkü BDP’nin oylarındaki yüzde 40 oranında artış var BDP İl Başkanı Celalettin ERKMEN’in bu konudaki net açıklamaları var.

Siverek- Bozova Ceylanpınar ve Suruç’taki değişim değerlendirilmesi Üniversiteler için akademik bir tez konusudur. Siyaset bilimcilerin bu konudaki değişimi sosyolojik olarak araştırmaları lazım. Ben şahsen AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar BAĞLI Bey’in bu konuda çalışmasını bekliyorum.

AK Parti Büyükşehir adayı Celalettin GÜVENǒİN çalışma performansı Belediye Başkanlığını kazanmasında  büyük payı vardır.Mütevazi kişiliği İl Genel Sekreteri Uğur HATİPOĞLU ile tüm ilçe ve köylü seçmenlerin büyük ilgisi seçim sandıklarına yansımış oldu.

Şanlıurfa AK Parti teşkilat Başkanı Yusuf EĞİLMEZ ve diğer çalışma arkadaşlarının  çalışmaları takdire şayandır. AK Parti ve Başbakana  yönelik paralel yapı tehdidi AK Parti teşkilatını daha fazla ciddi bir şekilde çalışmalara yöneltti.

Bir kez daha görüldü ki değişimden yana olan AK Parti politikaları halk ve seçmen tarafından da kabul görüp .bu politikalar tercih edilmiştir.Yerel Belediyecilik politikaları İlçe ve köydeki vatandaşın katılımcı demokraside herkesi söz sahibi yaparken, insanlar geleceklerine yönelik yapılacak hizmetlere sahip çıkmıştır.

Vatandaş ve seçmen yapılan hizmetlerden pay alırken Paralel yapı muhalefet işbirliği ile AK Partiye ve Başbakana yönelik kirli oyunlar nedeniyle  tekrar Başbakan ve AK Partiyi sahiplenirken İktidara tekrar güven oyu vermiş oldular.

AK Parti politikalarının bir diğer başarısı da özellikle feodal Ağalık tahakkümüne karşılık devletin muhatap kabul ettiği muhtarları tercih etmesidir. Ağaların etkisinden kurtulup bir güç haline gelen Muhtarlar AK Parti iktidarına büyük ölçüde destek verdiler.

Halk desteği ile seçilen Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm İlçe Belediye Başkanlarına başarılar dilerim.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com