Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ÜNİVERSİTEDEKİ BEYAZ ÖNLÜKLÜLER


Recep Akyol
15 Temmuz 2014 Salı 14:13

              Harran Üniversitemiz için zaman zaman olumsuz eleştiri yazılarımız oldu ise de, çok zaman da sorunları görmez, işitmez ve bilmez olduk. Çünkü birçok hemşerimiz Urfalıların terazisi hafif tartar diye eleştiriler yapmışlardı. Peki, olur dedik.

        İnsanların hayatı pahasına olan sağlık sorunlarını hep erteledik. Fakat baktık ki hep ertelenen biz olmuşuz. Beyaz önlüklüler ise alttan alta malı götürüyor. İnsanlar can derdinde kasaplar et derdi misali!..

 

            Yazımıza konu olan sorunu gazeteci arkadaşım Güneydoğu Life Dergi sahibi Talat AKAY Bey de yakınan şahittir. Ve daha sonra gittiğim Ankara Yüksek İhtisas Hastane Raporlarımız yok değil..

       iki yıldır süre gelen rahatsızlığım nedeniyle sorumlu ve  muhatap bulamadığımızdan dolayı vücutta oluşan ödem nedeni ile vücut ve ayaklar şişmiş 80 kilodan 88 kiloya gelinmiş. Ama kimin umurunda… Aylardır Tıp Fakültesinde idrar testi yapacak bir eleman yok.

 

            Bu olay insanlık adına bir facia, Tıp adına ise yüz kızartıcı bir tablo. Aslında yapılması gereken sorumluların görevlerini anında bırakmasıdır. Ama nerde o vicdan nerde o erdemlilik bunlarda izzet-i nefis olsa yemin ettikleri Hipokrat yemini gereği istifa ederler. Fakat bunlarda o yürek yok, o vicdan da yok.                      Var olan şey rant eksenli düşünce.

 

            Savundukları tez , Biz Araştırma Hastanesiyiz… ?  e Ne olmuş peki bunun ne anlamı var derseniz ; Araştırma hastanelerinde ölen insanların sayısına bakılmaz. Kimse de bunlardan hesap soramazmış ….? Ama artık vatandaş diyor ki Biz bu Loloları çok gördük yanlışlık, kaza ve ihmalkarlık sonucu bu ölümler neden hep bize düşer ? ..Biraz da bu kaza ve belalar bunların yakasına yapışsın.

 

        Üniversitemizin Hastane bölümünde Kardiyoloji, Endokrin ve Fizik tedavi bölümünde  çok aktif görev yapanlar  var.. Bunun yanı sıra Ziraat fakültesine hiçbir zaman at gözlüğü ile bakmadık. Şanlıurfa Tarımsal üretiminde Ziraat Fakültesinin değerli Bilim Adamları Şanlıurfa’ya yapmış oldukları katkıyı kimse inkar edemez. Keşke diğer Dekanlıklarda bu kadar faydalı ve üretken olabilseler.

 

            Devletin  Üniversiteler için yılda harcamış olduğu trilyonlar var… Diğer tarafta meydanda görünen koskocaman bir hiç. Yazıktır günahtır bu milletin parasına , 7 yıllık süre içinde hangi Resmi Belgelerle hesap sormasını da biliriz…

      Üniversiteler artık yan gelip yatma yeri olmaktan kurtarılmalı.Üniversiteler beceriksiz ve başarısızlıklarını Hükümetin olumsuzluklarına bağlamaları rantçı zihniyetin ta kendisidir.

         Aslında Rektör Halil MUTLU Bey de sağlık sorunlarından az çekmedi. Rektör Bey de ben de ve başka çalışanlar da bu konuda çok müzdaripiz. Yani anlayacağınız “Rektör hasta Ben hasta kimler iyiki” sorusuna alacağımız cevap Arap dostlarımızın dediği gibi ‘ Alallah ‘ .

 

            Gitmesine iki ay da kalsa bu soruyu Rektör Bey ve çevresine sormak lazım.  Havuz projesi…?  Otopark Proje  İşletmeciliği,…?  Düğün salonu projelerine göstermiş olduğunuz ilgi ve alakada rant projesi bunların neresinde  İşte size Fakıbaba örneği  Hesap vermeden kaçıp gitti ve lanetle anılıyor…?

 

            Yedi yıllık Rektörlük görev sürecinde Hastane projesini bitiremeyen bir anlayış ne kadar rantçı ne kadar rantçı değil. Bu soruya sayın halkımız ve değerli hemşerilerimiz yorum yapsınlar. Aslında soracak öyle çok soru var ki Rektör Bey başta olmak üzere pastayı paylaşan

 Paralel yapı mensupları….?

                                              Artık kafanızı kumdan çıkartabilirsiniz.


YORUMLAR
 • yorum2014-07-16 20:35:24A.KAMİL

  bu haksızlıklar bir gazetecye yapıkışsa vatandaşa acaba ne yaparlar...A.Kamil.

 • yorum2014-07-16 08:28:50salih ur

  Ssahipsiz üniversite vekiller uyuyormu...

 • yorum2014-07-16 08:27:20ibrahim kara

  yeddi yıldır yediniz içtiniz ya yaptılarınızı da açıklayın lütfen.

 • yorum2014-07-16 08:10:32Aslan koca

  Rekröre sormak lazım Urfadaki doğan çocuk kaçtır...Umarızki rektör bu sayı yı da bilmez

 • yorum2014-07-15 16:50:22Kemal Reder

  Urfalılık ayrı doktorluk ayrı..insanlık ayrı doğra vallahi Universiteyi kebabistan yapmışlar...Yazıklar olsun haram olsun

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com