Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ÜNİVERSİTE HASTAHANESİ TAŞINIRKEN


Recep Akyol
15 Şubat 2016 Pazartesi 14:11

Çok şükür temeli 20 yıl önce atılan yapım ve hizmete girmesi yılan hikâyesine dönen Harran Üniversitesi Hastanesi bugün hizmet vermeye başladı. 6 Rektör döneminde bitirilmeyen Üniversite Hastanesi Allah kısmet ederse yeni Rektörümüz Ramazan TAŞALTIN döneminde Şanlıurfa’daki tüm hastalara hizmet vermeye başladı.

Tabi ki bir Urfalı ve Urfa’da yaşayan insanlar olarak mutlu ve sevinçliyiz. Tıp alanının her boyutunda akademik bilim adamları öncülüğünde insanlara sağlık hizmeti verecek olan böyle bir Hastanenin açılmasına takoz olup engel olanları Allaha havale ediyorum..

Ve en son modern bir şekilde hizmete girecek olan hastane görevlileri ve siyasi anlamda katkı sunan tüm vekillere teşekkür etmek gerekir. Bu hastanede artık insanlar sorun değil sorunlara çözüm beklemekteler.
Bu yeni Üniversite Hastanemizin hizmet vermeye başlaması ile beraber zihniyetlerin de değişmesi gerekir diye isteklerimizi belirtmek istiyorum. Çünkü yeni hastane fiziki yapısı ve en son modern cihazları olsa bile insan merkezli bir hizmet yapılmadığı müddetçe yapılan tüm bu çaba ve gayretler boş sayılır.
Yeni hizmet vermeye başlayan hastanemizin öncelikli ihtiyaçlarının başında ulaşım hizmeti, yapılacak olana belediye hizmetleri başta olmak üzere yol hizmetleri olarak Karayolları Kurumu ve bu hastanemize gerekli olan su ihtiyacının Devlet Su İşleri Tarafından tüm bu sorunların giderilmesi gerekir.
Bu yeni hastanemiz İdari Birim çalışanları ve sağlık hizmeti yapacak olan doktorlarımızın kafalarında elektrik gitti, su gelmedi, yollar kapalıydı, personel yok, malzeme yok gibi sorunlar olmamalıdır. Bu yeni Üniversite hastanemizin randımanlı çalışması için Hükümet yetkilileri gerekli imkân ve olanakları sağlayacaklarından eminim..
Mevcut Üniversite Hastanemizde çalışan kadrolarda olanakları bahane ederek pasif direniş anlamında ve ya akademik unvanları nedeni ile poliklinik hizmeti yapmayan bölüm ve doktorları çok iyi biliyoruz. Bu düşünce de olanların incitilmeden uyarılıp görev ve sorumlulukları belirtilmeli..
İnsanlarımıza gerekli sağlık hizmeti yapmaları istemek hakkımızdır. Yoksa hastaneler doktor ve idari birimlerin yan gelip yatma yeri değildir. Çünkü Urfa da Suriyeli Mültecilerin sorunları ile beraber diğer hastalar birçok sıkıntı çekmekte..

Yeni Üniversite hastanemiz Tıp alanında Orta Doğu’nun ve bölgenin çekim merkezi olması gerekir. Bu nedenle başta Urfalı Tıp Bilim Adamlarına çağrı yapılarak en iyi bir ortamda çalışma imkânı sağlanarak sağlık alanında kaliteli hizmetler yapılmasının önü açılmalıdır.
Tüm bu konuları bilen ve şahit olan Üniversite görevlisi hocalarımız şuan Milletvekili olan Doktor Halil Özcan ve M. Ali Cevheri’den çok daha aktif hizmetler bekliyoruz. Ama gördüğüm ve bildiğim kadarıyla Mahmut Kaçar Milletvekilimizin Üniversite Hastanemiz için yoğun çaba sarf ettiğini belirtmekte bizim görevimizdir. Herkesi Mahmut KAÇAR gibi sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyorum.
Üniversite Hastanemizin hizmete girmesine katkısı olan herkese teşekkür eder, hepsinden Allah razı olsun derim…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com