Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ

UMMÜ MABED'İN RESULÜLLAH'I ANLATMASI


Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ
22 Şubat 2016 Pazartesi 07:31

 Resûlüllah (sas) temiz ve güzel görünümlü ve güler yüzlüydü. Güzel ahlaklıydı. Onun için ayıp sayılacak bir şişmanlığı yoktu. Başı, onun için kusur sayılacak bir küçüklükte değildi. Güzel yüzlü ve kara gözlüydü. Kirpikleri boldu. Sesinde boğukluk vardı, [yüksek sesli değildi]. Boynu uzun, sakalı gürdü. Kaşları birbirine yakın, fakat bitişik değildi.

Sustuğu zaman üzerine vakar çökerdi. Konuştuğunda onu zarafet ve güzellik kaplardı. Uzaktan bakıldığında insanların en güzeli ve en zarifiydi. Yakından bakıldığında insanların en güzeli ve en tatlısıydı. Konuşması hak ve hakikat idi.

Ne az söyler, ne de fuzuli konuşurdu. Konuşması, yukarıdan aşağıya inen dizilmiş inciler gibiydi. Konuşması tatlıydı; ne uzunluğu sebebiyle sıkar, ne de kısalığından dolayı gözler onu küçümserdi.

İki dal arasındaki bir dal gibiydi; ancak o üç dalın en parlağı, vakar yönünden en güzeliydi. Ona ikramda bulunan arkadaşları vardı. Konuştuğu zaman susarlar; emrettiği zaman emrini yerine getirmeye çalışırlardı. Yardımına koşuluyor ve kendisine hizmet ediliyordu..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com