Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ümmetçiliğe karşı olanlara ümmetçi duruştur kılıcı Zülfikarım


15 Kasım 2012 Perşembe 10:32
Kader-i İlahide herkes kendi iradesiyle değil.  Hakkın dilemesiyle Dünyada imtihan olarak hayat, yaşam süreceği yer ve millet takdim etmiştir. Şahsen Türkiye Cumhuriyeti topraklarında intikal eden Karadeniz bölgesinde Rize'de yaşayan insanların ecdadının, Kanuni tarafında buralara seçme insanlar olarak yerleştirilip bir soy oluşturulduğuna dair bilgiler kulağımıza iştiyak etmiştir.
Yani sünniyiz.
Mesele mefhum bulunduğun soy, millet ve ırk değil.
Mesele taşıdığın, yaşadığın inanç ve düşüncedir.
Elhamdülillah Müslüman’ız. Ümmeti Muhammed-iz. ünvan ise eğer bütün mesele, bunda gayrı ünvana gerek yok eğer Müslüman isen sana.
Seni ALLAH c.c halife olarak yeryüzüne intikal eylemiş.
Millet-e gelince 600 yıl İslam-a hizmet etmiş aziz ve üstün olmuş bir medeniyetin evladıyız. Ecdadımıza layık olmak isteriz.
Millet olarak Şahsım adına Arap ve Kürtleri çok severim, efendimiz s.a.v Arabistan da yaşamış İbrahim soyundan gelmiştir ama Arabistan da yaşam süren İsmail soyundan gelerek Araplaşmıştır. Bunun aksi iddia edilemez! Çünkü aşikârdır. Kürtler İslam inancına çok sadık, inançlarına da bağlı bir millettir. Birçok savaşlarda en önde giden Allah için savaşan, Şehit sayısı Çanakkale de mahyası yüksek bir millettir.

Bu yazıyı kaleme almamdaki maksat şu ! Ümmet üzerine asırlardan beri oyun oynanmaktadır.
İngilizler Lawrence-yi yetiştirdiler, Arapları kışkırttılar, birliğimizi bozdular ve döndüler bize gelip dediler ki; Araplar sizi arkadan vurdular.

Cumhuriyet sonrası ümmetçilikken-ten milliyetçilik esasları devreye girince, çok Lawrence’lar türedi aramızda, ümmet şuurunu, kardeşlik şuurunu, gücünü elimizden aldılar.
Ekonomik yönden zayıf ve güçsüz, bilgi ve kültür yönünde cahil bıraktılar. Sonrasında da  istedikleri oyunları rahatça oynadılar.

Ey aziz! inanç sahibi Türk -Kürt -Arap !

Sende bütün bu üzerinde oynan oyunları bil ve inadına sevgi ile Kürt'e, Arap'a, Türk'e, Laz'a, Çerkez’e bu denli muhabbet duy. Din kardeşliği ve Ümmetçilik adına. Bu inanç ve azametin karşısında dayanacak hiç bir silah yoktur. Aynı fırından Ekmek aldığın, Aynı mahallede komşuluk yaptığın, Zaman-zaman aynı sofrada bir ekmeği paylaştığın, Hatta ve hatta öyle ki; birbirinizden kız alıp verdiğiniz bu ülke Müslümanlarıyla ve aynı çizgide sınırı paylaştığın komşu ülke Müslümanlarıyla, keza dünyanın en ulaşılmaz yurdundaki yaşayan Müslüman din kardeşinle, Aynı dinin ve aynı peygamberin ümmetliği adına
Benim haykırmak istediğim şudur. ''Ey Müslümanlığımızın düşmanları! Sizlerin bizleri ayırıp parçalamanız, ateşe benzin dökmeye benzer, inadına bana düşman etmek istediğiniz din kardeşime karşı sevgim katlanarak artacaktır. Bizim içimizden size uyanlar zaten sizdendir ve bizim onlar ile elbet kardeşliğimiz yoktur. Aramızdan ancak dinini ve ümmetçiliğini satan kurtları ayıklamış olup, asıl imanlı olan, ümmetçiliği sağlam olanlara iyilik yapmış olursunuz.  Bilmiş olasınız.”

saygılar hürmetler

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com