Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Üç Müsibet Bir Nasihat Oldu


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa sporda oynayan futbolcuların iyi niyetli ve kişilikli futbol oynadıklarını önceki yazılarımda defalarca belirtmiştim. Kulübeden destek almadan da çoğu zaman kapasitelerinin üstünde ve taktir edilecek başarılar elde ettiler.

Bazı maçlar vardır ki futbolcunun çabası yetmez kenardan Teknik Heyetin bilgisi ve becerisi yada formu da önemlidir. Yani Hocanın herkesten önce tehlikeleri görüp ona önlem alarak katkıda bulunup takımına istikrar sağlayabilmesi gereklidir. Ben önceki yazılarımda Şahan Hoca takıma yeterli katkı sağlayamadığını gördüğüm için yazılarımda belirtince Bazı kimseler den bazı mırıldanmalar duydum ve hesaplarına gelmediğini gördüm neyin derseniz gerçeklerin.  Peki, soruyorum Allah aşkına hocanın yeteneğini hatalarını iyi tarafını belirtmeyelim mi? Şanlıurfa sevdası yüreklerde mi olmalı yoksa söylemde mi olmalı? dersiniz bunun cevabını kamuoyu iyi biliyor. İşinize gelmese de insanlarımızın mutluluğu her şeyden önemlidir.

Türk futbolunun profili Zeki, çevik ve ahlaklı olma olgusunu algılayabilmektir. Bu çerçevede hareket etmeyi şiar edinip insanları kucaklamak biz eğitimcilerin görevi olmalıdır.

Mademki spor adamıyız ve bu işten anlıyorsak gerçekleri kamuoyuyla paylaşıp yapıcı eleştirilerde bulunmalıyız. Yaptığımız eleştirilere pozitif bakıldığında Meslektaşım Mehmet ŞAHAN hocam duygusal baktığında belki kırılmış olabilir, ama görüyorum ki geçte olsa ders çıkarmış geçen Göztepe Spor, Güngören Belediye Spor ve İskenderun Demir Çelik Spor maçlarında bahsettiğim hataları tekrarlamaması olaya ne kadar objektif yaklaştığımızın kanıtıdır. Bu maçta en azından üç defans oyuncumuz rakibin bir forvetini marke etmeden oynadılar; Güngören Maçındaki gibi korkak oynamayıp Çağdaş futbolun gerektirdiği gibi oynayıp Rakibe her yerde baskı kurarak galip geldiler. Dost acı söyledi hem de üç musibet'ten önce; Bu konuya sonradan değineceğim.

Telekom Spor Maçına gelirsek Maçın ilk dakikalarında Şanlıurfa spor iki net pozisyon buldu fakat değerlendiremedi. Maçın kırılma noktası ve günün adamlarından biri 64 sırt numaralı Salim Çoğuplugil ferdi yeteneğini kullanıp soldan topu taşıyarak rakiplerini geçerek ceza alanı içersine Abdullah'a yaptığı asist ile ilk yarının son dakikasında Abdullah'ın attığı gol takımın rahat bir şekilde devreye başlamasına vesile oldu.

İkinci yarıya Telekom spor orta sahaya ismeti aldı ve İsmet ikinci yarının başlarında maça ağırlığını koyamayarak orta sahada iki bariz hata yapınca bunu Şanlıurfa sporlu futbolcular iyi değerlendirerek arka arkaya iki gol daha atıp maçın 3.0 olmasını sağlayarak oyuna hakim oldular ve şovun devamı neticesinde iki gol daha bulup maç 5.0 Şanlıurfa spor'un galibiyetiyle sonuçlandı.

Güngören maçında Şanlıurfa spor 4-2-3-1 şeklinde oynarken bunun hatalı olduğunu söylemiştim. Telekom maçında Şanlıurfa sporun oyun şablonu olarak 4-4-2 şeklinde dizilip oynamasının faydası oldu demek ki bu takım düzgün yönetilip yanlış hamlelerle oynatılmaz ise daha da başarılı olur.

Sonuç olarak Şanlıurfa spor Telekom maçını kazanmasını bildi. Fakat bu alınan farklı galibiyetten de çıkaracağı bazı dersler ve alınması gereken bazı önlemler var. İstikrar için. Maçın Yıldızları ve önemli kahramanları; Kaptan Murat, Salim ve Abdullah olduğunu söyleyebiliriz. İleriki maçta Rakipler bu futbolculara önlem alırlar ise Şanlıurfa spor yine sıkıntılar yaşayabilir. Atalarımız ''Bir Musibet Bin nasihat 'a bedeldir'' demişler. Ama Sayın Mehmet Şahan; üç Musibetten bir Nasihat ancak Çıkarabildi. İnşallah bundan sonra Şanlıurfa Sporu musibetler bulmaz olursa da istikrar için Atalarımızın dediği gibi birinden bin ders çıkarmalıyız. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com