Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Üç Aylar Bereket Ve Mağfiret Aylarıdır


Mehmet CENGİZ
12 Mayıs 2014 Pazartesi 13:05

Bu Fani Dünyada yaşamak, hayat sürmek, Her canlının hakkıdır. Ecel geldiği zaman tüm canlılar ölür. İnsan için ölüm sonrası ebedilik vardır. Hesaba çekilme vardır. Cennet veya cehennemi boylaması vardır. Dünya ahretin tarlası olduğuna göre insan dünyada ne ekerse ahrette onu biçer. Çünkü kulluk vazifesi dünyada yapılır. İnsan ölünce ameli kesilir, hayırlı evlat bırakmışsa, sadaka-i cariye, hayır kurumları,  (Haramın işlendiği mekânlar değil) arkasında mevcutsa, öldükten sonra da hayır ölüye ulaşır. Tevhit inancında nesil yetiştirmek, arkasında iyi nesiller bırakmak ölen için ahiret azığının en hayırlısıdır. Kur’an-i kerimi öğrendim her gün okuyorum hafız bile olmuşum şu kadar Arapça okudum medresede öğrencilere Arapça ders veriyorum.  Ömrüm medreselerde geçti demekle iş bitti sayılmaz, okunan kuran öğrenilen Arapça kafalardan putları siliyor, düşüncesinde hakkın hâkimiyeti izini bırakmışsa, insanları kula kul olmaktan kurtarayım düşüncesi hâkimse, helâlı haram, haramı helal sayan tüm beşeri kalıntıları ret, mücadele tarzında ise o zaman okunanların faydası olur.

Zalim saddamın yanında sarıklılar vardı, Kaddafinin yanında da aynı halkalar mevcuttu, katil, firavun zihniyetli Mısır’ın sisisinın yanında da Ezher şeyhleri mevcuttur. Tüm İslam coğrafyasında ki, liderler Müslüman’da olsalar bile durum aynıdır bu liderlerin bazıları sadece Müslümanları ezilerek demokrasi yalanı ile saltanatlara saltanat katıyorlar. Müslümanlar Uyanmadıkça kan ve gözyaşı dinmez. Ebedi ahret inancına inanan insanlar bunun hesabını iyi yapmalı, hakkın hâkimiyeti için nesiller yetiştirmelidirler ta ki, ahrette azıkları olsun. Bazıları benim Seydalara, şeyhlere, medreselere tarikatlara karşı olduğumu söylüyorlar. Tüm yazdıklarım açıktır.

Ben kim karşı olmak kim? Bir insana karşı Su’i zan beslemek haramdır Gerçek olanlara sosuz saygılı, sahte olanlara şedit bir şekilde karşıyım. Öğrendiğim din adına böyle inanmışım. İnsanlar şahıslara davet ediliyorsa, şahıslar masum görülüyorsa, Ümmet anlayışı, cihat şuuru yoksa ittiba edilecek bir İslam halifesi şuurundan insanlar yoksun anlatma çabası yoksa tüm çalışmalar İslam dışı sistemi kalkındırmak ise böylesi bir şahsı, toplumu sevmem, okuduğum anladığım gerçek dinin dışındadır bu sınıflar. Eleştirdiğim cemaatler veya şahısların birçok gazeteleri, televizyonları, dergileri, olmaları güzel bir şeydir. sadece benim meşrebim veya cemaatim demek yanlış ve İslam dışıdır. İslama göre var olan güçler tevhit inancında bir olur bir birine güç katar. Birlik isteniyorsa Din her şeyin üstündedir. Her kes dinin fedaisidir.

Komşumuz kardeşimiz Suriye’de çokça taraf ölen öldüren tekbir getirerek Müslüman Müslümanı öldürüyor benim tarafım hak yoldadır diye, bu tablodan ibret alınmalı cemaat lider fanatikliğinden vazgeçilmelidir. Yoksa akıbetimiz aynı olur.  Üç aylar bereket aylarıdır dedim gerçekten öyle, Rahmeti bol olan rab bu aylarda kulun iyi bir amelinin karşılığını çokça verir. Mağfiret ayları olduğu için Mevla kulun günahlarını bu aylarda affeder. Camii cemaat İmama teslim edilmiş, İmam tam görevini yapmıyorsa yazıklar olsun. Medresede oturan Seyda halktan devletten tüm destek alırken, görevinin şuurunda değil, görevini tam yapmıyor, yetiştirdikleri zekât toplama memurları gibi ise yazıklar olsun. Ramazan ayında Hafızlarca mukabeleler okunacak, hele bu kuran ne diyor cemaate anlatılmıyorsa okutan okuyanlara yazıklar olsun.

İbadet sanki üç aylardan ibaretmiş gibi namazsızlıkla mücadele edilmiyorsa yazıklar olsun. Ramazanda ömre yapayımda günahlardan arınayım umre dönüşü umre yapan kişi İslam’la ıslanmamışsa yazıklar olsun. Bu mübarek aylarda verilen her hayır, zekâtın sevabı pek çoktur. İslam’a göre zekât ve sadakasını vermeyenlere yazıklar olsun. Bu üç aylarda parasız oruç tutuluyor oruç insana İslam şuuru vermiyorsa yazıklar olsun. İftar sofralarına fakiri değil, zengini davet edenlere yazıklar olsun. Bu üç ayları fırsat bulup tövbe etmeyen ebleh ve Karun gibi hayat sürenlere yazıklar olsun. Dinini diyanetini sağlam hoca sağlam eserlerden öğrenmeyenlere yazıklar olsun.  Gayemiz alevleri göklere çıkmış yangınları söndürmektir. İnsanlık manevi yönden büyük yangınlarla kavruluyor dert edinenlere selam olsun. 


YORUMLAR
  • yorum2014-05-15 15:17:34İsmet KAPLAN

    Gerçekten üç aylar hürmetine allah islan dinini sahte müslümanlardan kurtasın. İnsanlar şahıslara değil Allaha çağrılmalıdır yoksa suriye gibi oluruz hocam tüm yazılarınızı okuyorum birlik yazılarınız çok güzel saygılar

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com