Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Türkiye Ve Ortadoğu


Hüseyin KAYA
11 Temmuz 2014 Cuma 14:12

Türkiye tüm dünya için stratejik önemini her daim korumuş ve bu stratejik konumu giderek daha da baskın hale gelmiştir.

Türkiye; Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun en belirgin ve en sıcak merkezinde yer almaktadır. Bu bölgede yaşanılan savaş ve gerginlikler en çok ülkemizi ilgilendirmekte ve olumsuz etkilemektedir. 

 Görüldüğü üzere sınır komşularımızda, Filistin’de huzursuzluk; kan ve gözyaşı akıtılmaktadır. Batı dünyası ve ABD yaşanılan bütün bu kan ve gözyaşına ve de Ortadoğu’nun alev topu olmasında direk katkı sağlamaktadır. Diğer taraftan da İslam dünyasının parçalanmışlığı Yahudi ve Hıristiyan dünyasının işini kolaylaştırmaktadır.

 Türkiye hem İslam dünyası hem de bulunduğu stratejik konum icabı her yönüyle çok güçlü olmak zorundadır. Bu zorunluluk hayatta kalmanın zorunluluğudur.

 Türkiye gelişim ve sanayileşmesini son 12 yılda hızlı bir şekilde başlatmış Ortadoğu ve Batı dünyasında söz sahibi olduğunu herkese göstermiştir. 

Ancak Türkiye’nin bu emin adımlarla ilerlemesini, güçlenmesini İsrail ve ABD içine sindirememiştir. Her fırsatta Türkiye üzerine komplo senaryoları oluşturmaya çalışmışlardır. Çünkü güçlü bir Türkiye onların Ortadoğu ve İslam dünyası üzerindeki emellerinin yok olması demek olduğunu çok iyi bilmektedirler.

Türkiye son 12 yılda tarihine yakışır yükselişle İsrail ve müttefiklerine dünya siyasetinde yüksek tondan seslenme gücünü elde etmesiyle İsrail’in Filistin halkını kan ve gözyaşının akmasına zorunlu olarak ara vermiş idi. Ancak Suriye ve Irak’da ki savaştan ve Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı secim sürecinden faydalanarak Filistin halkını bombardımana tutmuştur. Binlerce Filistinli kan ve gözyaşına

boğulmaktadır. Filistin’deki bu zulme tek bir ses çıkmakta o ses de Türk devletidir. Açıkçası bugüne kadar Türkiye’de kurulmuş hiçbir hükümet İsrail’in Filistin’e uyguladığı savaş politikasına dünya ve iç arenada Sayın Erdoğan’dan başka yüksek seste dur diyememiştir. 

Çünkü bugünkü ekonomik ve savaş gücüne ulaşamamışlar idi.

Türkiye’yi dünya arenasında bu güce kavuşturanlara sonsuz şükranlarımız ve minnettarlığımızı sunmaktan başka bir şey göremiyorum.

 Önümüzde ilk defa halkın seçeceği cumhurbaşkanlığı seçim maratonu yer almaktadır. Bu maratonda yarışan üç değerli insan yer almakta ancak bu adaylardan birini seçebilmekteyiz.

 Bu seçimin Türkiye’nin hem iç siyasetinde hem de dış siyasetinde büyük öneme sahip olduğunu unutmayalım. Oy kullanırken Türkiye’yi dünya siyasetinde söz sahibi yapabilecek lider kişiliğe sahip bir cumhurbaşkanına ihtiyaç vardır. Üç aday arasında en güçlü desteğe Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ yer almaktadır. İnşallah ülkemiz için en hayırlı olan cumhurbaşkanı seçilir.  


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com