Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Türkiye Avrupa Birliğine Mecburmu?


Hüseyin KAYA
16 Ekim 2011 Pazar 14:48
Avrupa birliği 18 Nisan 1951 yılında kurulduğu amaç ile bugünkü amacı çok farklılık göstermektedir. Avrupa’nın sözde amacı üyesi olan ülkelerle ticari sınırları ortadan kaldırmak ve üye ülkelerin ekonomik ve refah düzeylerini yükseltmek!
Bana sorarsanız eğer, bence Avrupa Hıristiyan birliğini oluşturup haçlı ruhunu yeniden canlandırmaktır ve güçlü bir yeniden doğuş faaliyetidir.
Avrupa birliği bu faaliyetlerini kime karşı sürdürmektedir sizce. Ebetteki İslam dünyasına karşıdır. Yüz yıllardır başarılmayan haçlı seferlerini başarıyla sonlandırmaktır. Bu iddiayı  yalnız ben söylemiyorum bunu siyaset bilimcileri ve uzmanları söylüyor. Avrupa birliği üye ülkeleriyle bence istişare edip adını Avrupa Hıristiyan birliği ve haçlı ruhunu yeniden canlandırma topluluğu olarak dünyaya duyurmalı. Biz Türkiye olarak bu itirafları karşısında kendimizi silkeleyip düzeltmemiz gerecektir! Böylece Avrupa rüyasından uyanmış olacağız.                             AB – Türkiye kısmına bakalım
Türkiye Avrupa birliğine tam üye başvurusunu ilk 1959 da yapmış ancak hiçbir sonuç çıkmamış ve aradan tam 28 yıl geçtikten sonra yeniden 1987 de yeniden tam üyelik başvurunda bulunmuşuz bugün itibariyle tam 24 daha geçmesine rağmen hiçbir sonuç çıkmamış ve de çıkmayacaktır. Ama biz umutsuzluğa kapılmıyor AB kapısında yalvarmaya devam ediyoruz bütün azmimizle!
Üyelik uğrunda milli kültürümüzden tutunda manevi değerlerimizden nice tavizler vererek öz benliğimizden birçok değer kaybettik ve belki daha da kaybetmeye devam edeceğiz.
Biz hiç düşündük mü acaba neden 24 yıldır AB kapısında beklememize rağmen bu birliğe üye olamıyoruz. Sürekli tam üyelik müzakerelerinde sunu günden ve yalan dolanlarla, tutarsız bahanelerle raporlar hazırlayıp ve yeni isteklerde bulunuyor sürekli oyalanıyoruz.
Bizimle birlikte veya bizden sonra Avrupa birliğine üye başvurusunda bulunan doğu Avrupa bloğu ülkelerin ve resmi olarak tanımadığımızı bildikleri halde Kıbrıs Rum kesimin üyeliklerini kabul eden bu birlik değil midir? Türkiye neden AB’ye girmek istiyor, AB’ye çok mu ihtiyacımız var?
Bunun için bakanlık kuruyoruz. Eğer amaç daha iyi ve güçlü bir ekonomiye sahip olup refah düzeyini yükseltmekse gerçekten yanlış bir yoldayız.  Bugün Avrupa birliği ülkelerine bakın birçoğu ekonomik açıdan can çekişiyor. Batık ekonomiler haline gelmiş durumdalar. Yunanistan iflasını sunmuştur dünyaya, ardından İtalya, Fransa, Slovenya, ispanya v.b Ülker ekonomileri can çekişiyor. Kredi notları düşürülüyor yatırım güvenliklerini kaybediyorlar.
Hızla ve emin adımlarla ilerleyen güçlü bir ekonomi olan Türkiye AB’ye üye olmak için neden bu kadar çaba harcamaktadır. Artık görüyoruz ki Türkiye ağır sanayide millileşerek dışa bağımlılığını azaltmaktadır. Yerli ve yabancının güçlü ve sağlam kalesi haline gelmiş ve gelmektedir. Onlar bize yalvarmalı önümüzde el pençe durmalıdır. Bizim değil onların bize ihtiyacı vardır. Biz bu gücümüzün farkına vardığımızda güneş bizim için yeniden doğacaktır. Sevgi ve saygıyla kalın…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com