Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

TURİZM ZENGİNLİK KAYNAĞIMIZ


Recep Akyol
8 Temmuz 2015 Çarşamba 14:45


Şanlıurfa Büyükşehir Statüsü ile zengin kültür birikimi ve farklı kültürlerin ve çeşitli Dinlerin  çekim merkezi haline gelmesi bakımından Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve diğer Merkez ilçe Belediyeleri Özellikle Haliliye Eyyubiye ve Akçakale  mevcut turizm potansiyeli ile Dünya Turizmi nin gündemine gelmiştir..
    Bu saymış olduğum Belediyelerin Turizm Okulu Mezunu tecrübe ve deneyimi olan  en az iki dil bilen elemanları Turizm Zabıtası olarak çalıştırmaları gerekir. Bu çok önemlidir Böylece Şanlıurfa halkı ve esnafı ekonomik olarak kazançlı çok daha avantajlı hale gelirler..
      Bu vesile ile Büyükşehir ve İlçe Belediyelerde Zabıta alımlarına diyeceğimiz bir şey yok. Yalnız Turizm Potansiyeli olan Büyükşehirlerde Turizm Zabıta ekiplerinin olduğunu da biliyoruz.. Büyükşehir Belediye Başkanlığına duyurulur..

        Yeme içme konaklama kültürünün Turizm le hiçbir ilgisi yoktur. Bu şekilde kendilerini Şanlıurfa Turizmin de otorite olarak görenler yanılgı içindedir. Bu tür Turizm Rantı içinde olanlar TURSAB ‘a Kaptırdıkları GÖBELİ TEPE Turizm işletmeciliğinin peşine takılsalar güçleri de anlaşılmış olurlar..
Şanlıurfa’ya yakın Göbeklitepe kazıları ve çıkan arkeolojik tarihi kalıntılar 12 bin yıllık geçmiş hakkında bilgiler vermektedir. Böylece Dünya genelinde Şanlıurfa  tarihi eserlerle Dünya gündemine gelmiştir.
 Bunların içinde Tarihi Millet Hanı Projesi ile ortaya çok muhteşem bir yapı çıkarken.Binlerce insanımızın bu sektörde çalışacak olması çok önemli bir gelişme..
      Göbeklitepe’de bulunan tarihi kalıntıların resimleri çekilerek Almanya’da sergilenen resimler ile büyük gelirler elde edilirken bu eserlerin bulunduğu ilimize de ekonomik getirisi çok daha büyük olacağı görüşündeyim.
Şanlıurfa Merkezin de olan eski İsveç Hastanesi ve Alman yetimhanesi Projeleri ile  Tarihi Millet Hanı Projesi Avrupa ve Dünya çapında görsel tanıtım yapılması Şanlıurfa’ya ve Bölge halkına katkı sağlar..
        Şanlıurfa’da toprak altında yatan tarihi kalıntılar gün geçtikçe çoğalıyor. Balıklıgöl Platosunda çıkan mozaik resimleri görenleri hayrete düşürmekte. Ben öyle inanıyorum ki Tarihi Millet Hanı içinde çok daha zengin Kültür Mirası yapıları vardır. Fakat bunların önemli olan bu yapıların ortaya çıkarılmasıdır.
Türkiyenin Avrupa Birliği ile bu tür Projeleri ortaklaşa sahiplenmesi Türkiye’nin elini güçlendirir.. Avrupa Birliği Bakanlığı ve diğer Hükümet yetkililerinin Millet Hanı Projesine destek vermesi kaçınılmaz hale gelmiştir…
     Tarihi eser ve tarihi yapıtları restore edip günümüze kazandıran Müze ŞehirProjeleri ile Urfa Mutfak Müzesi ,Harran Kapıda Müzik Müzesi ,Urfa kalesi ve etrafında ki surların meydana çıkarılması çalışmalarını gerçekleştiren A. Eşref FAKIBABA ‘YA ayrıca teşekkür ederiz.  Ayrıca Yeni Şanlıurfa Millet Vekili seçilen Sayın FAKIBABA ya Şanlıurfa için Yeni yapacağı hizmetlerden dolayı başarılar dilerim….


YORUMLAR
 • yorum2015-07-13 13:39:06 ALLATTİN GÜR

  BİR GAZİNTEPLİ FATMA ŞAHİN KADAR PROJE ÜRETMEDİKTEN SONRA NEYE YARAR...

 • yorum2015-07-11 02:15:04Kara

  Celalettin Güvenç beyin çalışmalarını beğeniyorum başarılı buluyorum

 • yorum2015-07-11 02:08:24Ali

  Baraj suyunun şehrin içinden akması ile ilgili bir çalışma vardı sanırım Fakıbaba döneminde akıbeti ne oldu biliyormusunuz

 • yorum2015-07-10 13:27:49Çetin ALAGÜL..

  Vallahi Doğru Sayın Fakıbaba Urfa Turizmi için yaptıkları eserleri ortada çok kalıcı eserler bırakmıştır...Sayın Celalettin GÜVENÇ in de böyle kalıcı projeleri varmı yok mu bilmek isteriz...

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com