Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

TIP FAKÜLTESİ Mİ… ÇİFTLİK Mİ…?


Recep Akyol
9 Haziran 2013 Pazar 21:29


Şanlıurfa’da Üniversiteye bağlı bir Tıp Fakültesi sağlık hizmeti açısından herkes için bir şans olduğu gerçektir. Sosyal Devlet gereği Devlet’in Hastane Birimleri’nden Tıp Fakülteleri vatandaşa sağlık hizmeti vermeleri esastır.

Ayrıca öncelikli ve başlıca  görevleri de budur.Tıp fakültelerinin ayrıca Araştırma özellikleri de vardır, bu nedenle bu kurumlarda çalışan Doktor, sağlık teknisyenleri ve diğer çalışanlara döner sermayeden aslan payı veriliyor.                                                                                    

Hele hele Dekan, Bölüm Başkanları, Prof’lar ve Doçentler ücret bakımından ayrıcalıklı sayılırlar. Diğer personellerin eline bir dürüm döner parası ellerine geçer herhalde

İşte Şanlıurfa’nın umudu olan Tıp Fakültesin deki görevliler hakkıyla çalışıp aldıkları ücretleri keşke hak etseler diyoruz, zira bu keşkeler onları haklı çıkarsa..?.. keşke sağlıklı bir sağlık hizmeti verseler, keşke biz haksız olsak ta sağlığına kavuşan hemşerilerimiz gazetelerimizi suratımıza çarpsalar.

Tevfik Beyin suçlusun çağıracağım dediği Savcılık ve Emniyet görevlileri de halen bizi  aramadılar Hacı Tevfik Bey. Unuttun mu, Yoksa bizi af mı ettin?

Ama Sen ve Fakülte Sekreteri ile  el ele tutuşup Adliyeye gideceksiniz…Hakkınızdaki kararı ben değil Savcılık Makamı karar verecek..

Yüzlerce, binlerce insanın isimleriyle birlikte şikâyetlerini bir bir yazabiliriz. Bunlara gerek kalmadan Fakülte personelleri ve yakınlarının Fakülte’de nasıl hasta olduklarını, kör olan insan sayısını tek tek yazabiliriz, ayağı ve parmağı kesilenlerin  gitmiş oldukları çevre illerinde ki Hastane raporları ile ispatlayabiliriz.

Keşke bunlar olmasaydı ve keşke bizler de bunları yazmasaydık. Tüm bu şikâyetlerin sorumluları Baş sorumlusu Dekan Tevfik bey ve tabi ki Bölüm Başkanlarıdır.  Rektör Bey’i bu olanlardan suçlayamayız, çünkü bunlar Rektör Bey’i de hasta ettiler.

Rektör Bey’in tek suçu iyi niyetle Urfalı birini getirip Dekan yapmasıdır. Birkaç gün önce Tıp Fakültesine tedaviye gelen Suriyeli insanlara Rektör Bey talimatıyla öğlen yemeği verildiğini duymuştum. Bu bilgileri Gazete çalışanları ile paylaştım. Ne kadar güzel erdemli bir davranış diye ifadelerini dile getirdiler

Bu yazıyı okuyanlar diyebilir ki Tıp Fakültesinde hiç mi iyi şeyler  yok..? Elbette ki çok iyi bölümler ve çok çok iyi Doktorlar var, örneğin Kardiyoloji Bölüm Başkanı ve Doktorları çok iyi hizmet veriyorlar,

Fizik bölümünde çok iyi hizmetler veriliyor. Doç. Dr. Pelin YAZGAN Hanımefendi başta olmak üzere çok iyi hizmetleri görebiliyoruz, yine aynı bölümde hizmet veren Dr. Rıfat ve Dekan Tevfik Bey’in kız kardeşi çok başarılılar.

Diğer yandan Göğüs Bölümü Anabilim Dalı Başkanı ve diğer Doktor arkadaşlar çok iyi hizmetler veriyorlar. Ortopedi ve Genel Cerrahi Bölümü çok başarılı operasyonlara isimlerini yazdırıyorlar, tüm bu bilgileri araştırıp soruyoruz.

Hacı Tevfik Bey gibi Koltukta oturarak Dekanlığı ve Hastaneyi telefonla yönlendirmiyoruz.

Ayrıca bu başarı listesinde saydığım Doktorlarımız babamızın oğlu ya da kızı da değiller…Böylesi duyarlı Doktorlara başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz.. Dekan Tevfik Bey hariç

Göz bölümünde bizi kör ettiler, İstanbul Alman Hastanesine 1500 Dolar vererek  Doktorları sayesinde az çok görebiliyoruz, Tevfik SABUNCU sayesinde ise  hayatımıza İnsülin girdi.

Hasta psikolojisi denen bir gerçek vardır, fakat başta Tıp Fakültesi Dekanı Hacı Tevfik Bey nasıl olmuşta psikolojiden geçmiş hayret ediyorum. Tevfik Bey Detaylı bir Hastaneden Rapor alıp öyle görevlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Doktorlar şiddet görmüş gibi  Dekan Tevfik SABUNCU hastaları Savcılık ve Emniyet Müdürlüğüne şikâyet ederek sorun çözüyor, Dünya’da olmayanlar Türkiye’de, Türkiye’de olmayanlar Urfa Tıp Fakültesi Dekanlığında oluyor.

Kusura bakmayın Dekan Hacı Tevfik Bey siz Urfa’da böyle hizmet yapasınız diye size görev verilmedi. Bu tavır ve hizmetlerle siz Dekanlık yapamazsınız.  

Hacı Tevfik Beye tavsiyeniz Pılını pırtını topla Dekanlık makamını terk et. Hacılığına ve Prof. Doktorluğuna Laf getirme.

Zira Dekanlık Makamı ne arpalık nede keyfilik makamı değildir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com