Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

THY ve Turizm


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Türk Hava Yollarının uçak seferlerini eksiğe düşürmesi, ilimiz adına herkesi olduğu gibi beni de üzmüştür.

Birileri araya girse de THY ile İlimizi barıştırsa ne iyi olurdu.  Kış boyunca ILS cihazı konu oldu, uçaklar ya havada asılı kaldı yada etraf illerin havaalanını görmek zorunda kaldı. Tam işler rayına girdi demişken şimdi de seferlerin iptali ile karşılaştık.  

Benim kanaatimce bu seferlerin iptali tamamen THY nın kurnazlığından kaynaklanıyor. Neden diye soracak olursanız? Kışın turizm bölgesi olan Akdeniz ve Ege bölgesine uçuşlar azalıyor. Doğu da hava şartları kötü olduğu için karayolu yerine havayolunu daha çok tercih ediyorlar.

Bundan dolayı kışın doğuya, havaların ısınmasıyla da batıya seferleri kaydırıyor. Dikkat ederseniz her yıl bu zamanlar bu sorunlar yaşanıyor.
Yani THY nerden daha çok kar edecekse oraya yöneliyor. Böyle halka hizmet veren kurumlar edeceği kar dan önce insanlara vereceği hatta verdiği hizmeti eksiltmeden yerine getirmelidir.  Sivil toplum kuruluşları ve yetkili birçok kurum bu duruma tepki gösterdi. Gösterilen tepkide dikkatimi çeken konu havaların ısınmasıyla ilimize gelecek  turistler konu ediliyor. Tabi ki bunlara değinilecek  ama ilimizdeki yaşayan insanların bu hizmete en az turistler  kadar layıktır kanaatindeyim.

Sanırım bu uçakları dolduracak kadar hastamız, iş adamımız, siyasetçimiz ve değerli misafirlerimiz vardır.  Misafirden bahsetmişken bu aylarda ilimize gelen yerli ve yabancı turistlere ilimiz insanları gereken ilgiyi ve misafirperverliği göstererek hem ilimizin reklamı için hem de esnafların ve turizm işletmelerinin  geçim kaynağı olan  turistlerimizi buradan memnun göndermek gerekir diye düşünüyorum.

Esnaf kardeşlerimiz  alış veriş esnasında nasıl olsa bir defa gelir düşüncesiyle ürünü pahalı satma yoluna gitmemeliler, belki bir defa gelirler ama on yerde anlatırsa diğer gelenler sadece gezmekle yetinip alış veriş etmezler.

Yine ilimizdeki konuk evleri de bu misafirleri ek ikramlarla memnun etmeye çalışarak  ilimizin ve kendilerinin reklamını daha iyi yapmalılar, memnuniyet de  memnuniyetsizlikte anlatılır bunu hesap etmek gerektir. Naçizane bir uyarıda bulundum temennim dikkate alınmasıdır. Sağlıcakla kalın…
 
    GÜZEL SÖZLER
Temizlik turizmin, turizm kalkınmanın anahtarıdır. Anonim

Firavun, yüzbinlerce çocuk öldürttü, aradığıysa evinin içindeydi. Mevlana

İnsanın bilgisi artınca huzursuzluğu da artar. (Goethe)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com