Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

The Big Bank


Hüseyin KAYA
27 Temmuz 2013 Cumartesi 13:38

           Bugün dünyada olup bitenlere bir göz attığımızda şu gerçeği görüyoruz.

Büyük bir soğuk savaşın var olduğunu bu savaşın sadece Batı ile Doğu arasında yaşandığını görüyoruz.

            Doğu derken İslam dünyasını kast etmiyorum. Çin, Japonya, Rusya ve Rusya’ya bağlı bazı devletleri kast ediyorum. Batı dünyası ile Doğu dünyası arasındaki hâkimiyet savaşı kendi dünyaları üzerine değil, İslam dünyası üzerine savaşmaktadırlar. Bu soğuk savaş maalesef İslam coğrafyasında Müslümanların kan ve gözyaşları üzerinde özellikle Ortadoğu hedef seçilerek yapılmaktadır. Bop projesinin hayata geçirilmesinde Batı (Hıristiyan) dünyası Türkiye’ye sözde liderlik görevini vererek İslam dünyasında büyük bir parçalanmaya yol açmıştır.

            Bugün İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının varlığı Batı ile Doğu arasındaki büyük rant savaşının marifeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuzey Afrika’dan başlatılan Arap baharı Mısır ve Suriye’yi içine alarak devam etmiş, ancak sıradaki ülkelerde yakın zamanda nasibini alacaktır. (Türkiye ve İran)

Biz Türkiye ve İran idealarını ne kadar kabullenmezsek de bu bir gerçek olarak zamanı gelince karşımıza çıkacaktır. Bugün Mısır ve Suriye’de ki iç savaşa bakalım Suriye 3 yılı aşkın bir iç savaş yaşamaktadır. Bu iç savaştan Batı ile Doğu silah satma yarışına girmişlerdir. Her iki taraf da kan ve göz yaşı akışına kulak asmayarak birbirleriyle Müslüman kanı ve gözyaşları üzerine strateji oyunlarını sergileyerek bir taraftan rant sağlarken diğer taraftan da İslam dünyasıyla soğuk veya sıcak bir savaş yaşamadan İslam dünyasını yavaş yavaş yok etmeyi başarmaktadırlar. Tarihte İslam dünyasıyla meydanlarda baş edemeyen Hıristiyan dünyası bugün masa başında stratejik ve askeri oyunlarla İslam dünyasını cadı kazanına çevirmeyi başarmışlardır.

Mısır’da ise demokratik yollarla seçilmiş bir Müslüman cumhurbaşkanının varlığı İslam dünyasına güven verirken Hıristiyan dünyasına endişe ve korku salmıştır. Sayın Muhammed Mursi cumhurbaşkanı olduğunda ilk yaptığı Filistin halkına sınır kapılarını açarak onlara büyük bir güven ve huzur vermiştir. Bu uygulama İsrail ve Batı dünyasını ve de bugün ki darbecileri (askeri cuntayı) rahatsız etmiş ve kapalı kapılar ardından İsrail, Amerikan işbirliğiyle askeri darbe gerçekleştirilmiştir. Demokrasi yanlısı halk darbecileri kabullenmediğini tüm dünyaya duyurmak için barışçıl gösteriler sergileyerek cuntacıları uyarmayı seçmişlerdir.

Ancak bu demokratik halk hareketini içlerine sindiremeyen cuntacı sivil ve askeri zihniyet büyük bir halk çatışmasına yol açmak için darbe yanlılarını sokaklara davet ederek dünyanın gözü önünde büyük katliamlara imza atmaya hazırlanmaktadırlar. Dünya barışından sorumlu bazı örgütler bu büyük halk çatışmasının oluşumunun engellenmesi için hiçbir çaba sarf etmemektedirler. Çünkü ateş Müslüman coğrafyasında yanmaktadır. Ne BM ne de insan hakları örgütü bu büyük patlamaya göz yummaktadırlar. İşin aslı darbeciler göstericilere kanlı müdahale etmenin ortamını hazırlamaya çalışmaktadırlar. Bu nedenle de Mursi ve darbe yanlılarının birbirleriyle şiddetli bir çatışma yaşamaları gerekmektedir. Böylece müdahale hakları doğmuş olacaktır.

Cuntacılar demokrasi yanlılarını sindirmek için Müslüman kardeşler konseyi yeni ve eski başkanlarını çeşitli suçlamalarla tutuklayarak demokrasinin temeline dinamit koyduklarının farkındadırlar umarım.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com