Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Tesettür Ve 1 Mayıs


5 Mayıs 2012 Cumartesi 14:35
’Mü'min kadınlara de ki; gözlerini harama bakmaktan sakındırsınlar, mahrem yerlerini korusunlar. Kendiliğinden görünenleri dışındaki süslerini teşhir etmesinler. Başörtülerinin uçlarını yaka altlarına kadar sarkıtsınlar. Süslerini ve cazibelerini kocalarından, babalarından, kayınbabalarından, öz oğullarından, üvey oğullarından, erkek kardeşlerinden, erkek kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, Müslüman kadınlardan, elleri altındaki kölelerden, cinsel arzuları sönmüş erkek hizmetçilerden, kadınların avret yerlerinin henüz farkında olmayan erkek çocuklarından başka hiç kimseye göstermesinler. Yabancı bakışlardan gizledikleri süsleri ve cazibeleri belli olsun diye ses çıkaracak adımlarla yürümesinler.(Nur-31) ‘’Ayet gayet açık bir şekilde ortada tesettür kavramı üzerine tartışma yapılacak bir konu bırakmıyor.
İslam her ne kadar erkek egemen bir din olarak lanse edilse bile kadını diri diri gömüldüğü topraktan çıkaran, ona miras hakkı tanıyan ‘cenneti ayaklarının altına’ koyan bir dindir. Kadın yaradılış itibariyle narin ve estetik bir varlıktır tesettür kadının bu durumunu değerli kılıyor ortaya serilen bir güzellik artık göz aşinalığından öteye gitmiyor. Tesettür eğer içi boşaltılmamış bir kavram olsa bu kadar kıymetli ama içi boşaltılan her hüküm gibi tesettüründe içi boşaltıldı şimdi ise bir aksesuar görünümünde takılan modeliyle ve harcanan parasıyla muhafazakar kesim diye adlandırılan Müslüman Kapital grubun bu duruma katkısı azımsanmayacak derecede yaptıkları rezilliğe ‘başörtülülerde şık olabilir’ sloganını takmışlar ALLAH örtünüzde şıklık aramıyor yalnız! Sizin başınızdaki örtü kafanızla beraber algınızı da örtmüş!
Tesettüre değinmişken kapitalizmin o siyah gölgesindeki 1 Mayıs gösterilerine de değinmeden olmaz. Oldukça kalabalık bir katılım vardı bu yıl, o siyah gölgeyi yırtar derecede bir katılımdı. Bu seneki katılıma damgasını vuran ise Antikapitalist-Müslüman gençlerdi, vurmaya da devam etmeliler bence zaten İslam dini; tağuta, statükoya, çiğnenen hakka, yapılan zulme karşı bir devrimdir. Her ne kadar ruhbanlaştırılıp içi boşaltılmaya çalışılsa da İslam’ın özünü anlayanlar bu devrimi yapacak/yapacağız!
1 Mayıs işçi ve emekçi bayramıydı ama işçiler yoktu meydan da; Avm işçileri, Maden işçileri, Hes işçileri onlar yoktu ve ben kimsenin ‘İhmal(!)den ölen işçilerin anıldığını da görmedim bayram onların bayramı, çiğnenen hak onların hakkı ‘1 Mayıs resmileşince devletçi mi oldu?’ sorusunu sordurdu bana… Selam ve Dua ile
Bir hatırlatma: 1 Mayıs demişken Adem Özköse’ ve Hamit Coşkun’ unda kendileri ve hakkı nerede?
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com